Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr telefonu do 12 000

Ahoj, můj LG G3 se rozbil a hledám místo něj náhradu. Koukám tedy po něčem do 12k .. nejvíc mě zaujal LG v10 a G5. Co byste mi doporučili v této cenovce a proč ? Požadavky lepší foťak a velikost displeje minimálně 5' a nejlíp možnost upgradu na android 7.

Díky za typy

Poohlédni se v tom případě po founu s velkým vnitřním úložištěm - klidně 64GB,možností samostatné mikroSD,ne sdílené s druhou SIM,RAM 4GB. Foťáky jsou v principu ve vyšších cenových hladinách už téměř stejné,nikdy nenahradí normální foťák. To velké úložiště hlavně proto,že sice chceš android 7,ale netušíš,že čím vyšší verze androidu,tím horší jeho spolupráce s paměťovkou.

Pokud jsi bezne uzivatel a nebudes customROM, root, ...

Huawei P9, Huawei Honor 8 jsou nekde okolo te ceny.

---

Docela hezkej design ma ZTE Nubia Z11, ma i Snapdragon, na kterej jses z LG G3 zvyknutej, ale je dost draha a limit mirne prekracuje.

---

LG V10 ma Snapdragon 808, do nehoz uz bych asi v dnesni dobe nesel nebo by ten doun musel bejt hodne levnej, tak 8K max.
LG G5 se moc nepovedl, do nej spis ne.

Škoda, že je to není česky ...

Honor 8 Premium má podobné technické parametry, ale je o 50% dražší než Z11 Mini S, má skleněná a dost kluzká záda, při stejné výšce má menší aktivní plochu displeje, jelikož na ní má i tlačítka menu a neumí fotit do RAW. Lepší fotky za horšího světla jsou spíše otázkou vhodného nastavení expozice, u Z11 Mini S bude stačit přidat pár EV a bude to srovnatelné. Kromě toho, je tam možnost RAW, kde si postprocesing fotek může uživatel nastavit podle vlastních preferencí.

Na základě daného videa bych řekl, že Honor 8 fotí v automatu možná o kousíček lépe, ale není to až tak zásadní rozdíl, oproti ceně, kde je rozdíl velice výrazný. Osobně tipuji, že buďto Honor 8 Premium zlevní nebo Z11 Mini S zdraží.

PS: Škoda, že rozměry Z11 Mini S nezůstaly na úrovni Z11 Mini. :-|

Edit: Honor 8 Premium jsem Na Vánoce kupoval švagrové a pak jsem jí ho nastavoval, takže s ním mám nějaké zkušenosti.

Švagrová má originální průhledné pouzdro a pravdu říct, moc se mi v něm ten telefon nelíbí a pochybuji, že při pádu něco zachrání. Pouzdro ve formátu knížky nechtěla, telefon v něm o dost naroste a hezky design je schovaný v tuctovém pouzdru. To už tam pak může být ten nejlevnější plast. Osobně se mi kovová záda Huawei P9 líbí mnohem víc, bohužel je výrazně dražší a 64 GB varianta se myslím do ČR oficiálně nedováží.

Z11mini - S617 totalni lowend procesor 4+4 Cortex-A53
Z11miniS a Asus ZenFone3 - S625 o neco mensi lowend, teda lepsi a hlavne usporny 8x Cortex-A53, ceny dost prehnane a hlavne zamerene na spotrebu, ale predpokladam, ze pri prechodu z LG G3 bude mit zajem hlavne o vykon, takze potrebuje S820/S821 a ten prvni ma prave Z11.

A mel bych dodat, ze Huawei P9, Huawei Honor 8 ma o neco slabsi procaky nez je S820, ale hlavne jsou slabsi po strance grafiky, tam jsou nekde okolo S650, coz je takovy vyssi mainstream a hodne vykonove vzdalene od S617/S625. Takze porad o dost lepsi nez ty 3 founy co radis.

Z mene "proflaklych" znacek Leeco le max 2

A to jsi nasel podle parametru nebo mas osobni dlouhodobou zkusenost.

Parametry samozrejme vyborne, SoC Snapdragon znamena, ze by to nemuselo hned odejit, ale samozrejme netusim, jestli nebude strasnej fotacek nebo zda-li se vyrobce dokazal poprat se softwarem. U techto "noname" casto selhava optimalizace Androidu a laguje to jeste vice nez klasickej lagdroid.

Dnes uz ne, proto to bylo v uvozovkach, ale to, ze tyhle cinske firmy maji velmi casto problemy se softwarem a Android ma bezpecnostni ci optimalizacni problemy nadale plati.

OnePlus3 a OnePlus3T zamerne nedoporucuji kvuli chybehicimu slotu na sd-kartu, ale samozrejme ze jsou uzivatele, kterym to nevadi a pak je to jasna volba.