Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna grafické karty - má to smysl?

Zdravím, před časem jsem zde sestavoval PC (je to už dlouho). Doteď mi stačil. Vše, co jsem od něj chtěl, mi dal. (Hrál jsem dlouho World of Tanks) Teď jsem s kamarádem chtěl vyzkoušet nový battlefield 1 a už holt, nezvládá. Vše na low a pokaždé, když jsem potřeboval, tak zásek...
Nejsem profík, proto se ptám. Má smysl koupit výkonnější grafiku? Tak nějak celý život žiju s tím, že PC je stejně výkonný jako jeho nejslabší článek, tak bych nerad investoval do GK, abych získal minimální nárust výkonu. Můžete na to mrknout? Zatím jsem vytáhl jen věci z CPU-Z, pokud máte konkrétnější dotazy, prosím, sem s nimi, vše zjistím, seženu...
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Mám ještě doplňující dotaz... pokud chápu správně, mám TUHLE základní desku... A ta má pouze PCIe 2.0... je to nějaký problém?
Edit: a ty karty, které mi doporučujete jsou tedy 4Gb, aaano? Jsou to nějaké poslední dobou ověřené, spolehlivé a dobře cena/výkon balancované kusy?

já mám v Z68 (současní té tvé) RX480 a je to v pohodě.
Jediný problém může být starý BIOS, doporučuju před upgradem karty upgradovat tak, aby podporoval UEFI BIOS grafiky.

ad edit: dnes se vyplatí v poměru cena/výkon GTX1050, pak RX470 a pak až GTX1070 (výkon jde nahoru odleva doprava). S tou 1050 si až tak moc nepomůžeš a ta RX470 má ještě s tvým CPU smysl. S ohledem na to že to je upgrade cílený na nízké náklady, tak bych 4GB doporučil. Pokud by sis tu kartu chtěl ponechat delší dobu, doporučil bych 8GB verzi.