Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada na antivir

Ahoj všem mohli by jste mi poradit jak bych se mohl chránit, slyšel jsem že nod32 avast atd. je není dobrá varianta děkuji

loading...

Já jsem zase slyšel, že dnes bude slunečno. A podívejte se z okna. ;-)
Základem ochrany je uživatel, který neklikne na kdejakou blbost. Pokud máte často tento problém, pak nepoužívejte administrátorský účet. Doporučení antiviru nechám na jiných - sám na Windows 10 používám ten dodaný se systémem.

Vestavěný Defender z Windows postačí. Dnes tvoří klasické viry tmaximálně 10 - 20 % všech nákaz, většinou jde o spyware/adware apod., který vyžaduje spolupráci uživatele (spustit crack, odklikat defaultní nastavení instalovaných neznámých programů, apod.). Výjimku tvoří pouze šifrovací viry, ale když si pravidelně zálohuješ data, není se čeho bát.

když se někdo nazve acerhnojem, lamersky se ptá na nefunkční antiviry, a přes diplomatické odpověti blábolí o urážkách, je to primitivní chudák z živě.
když tě baví být v životě za primitiva - tvůj boj. život nejsou dostihy v tom, kdo je větší blb.

a těm, kteří naivně věří v účinnost antivirů: měl jsem v rukách krám "chráněný" níže zmiňovaným shitem od symantecu.
i po ruční odinstalaci zjevných prasáren měl log z antispyware 130kb.
běžte s vašimi antiviry někam.

https://cz.norton.com/norton-security-for-one-devi ce

Antivir z odkazu umi detekovat az 50% vsech viru, na rozdil od jinych, kteri radeji nic podobneho nezverejnuji, se s tim Symantec chlubi. 50% je pry vyborne cislo, pokud si to myslis take, tak urcite jdi a zakup.

Osobne se mi to az tak nezda, abych snad za neco takoveho platil a proto mam ve Windows 10 ten vestaveny od Microsoftu zcela zdarma, jestli bude mit uspesnost detekce o par procent horsi mne je vcelku jedno.

Pokud si vědomě instaluješ do PC kradené hry s cracky, tak ti sebelepší antivirus nepomůže. Jinak si nainstaluj jakýkoliv, pro lepší pocit.

Já antivirus nepoužívám už asi 6 let, windows jsem nemusel přeinstalovat ani jednou. Software free, hry legálně koupený, bez obav z infekce.
Jde to bez antiviru. Větší problém představuje phishing, tam je třeba ostražitosti uživatele.

Tak chránit se můžeš různými způsoby. Třeba si celý vlést do kondomu. Nebo do kondomu můžeš narvat pc nebo notebook.
No asi se na ochranu před postříkáním neptáš.
Nejspíš se tedy ptáš na zajištění bezpečnosti pc nebo notebooku teda hlavně z pohledu zajištění bezpečnosti důležitých uživatelských dat a to v případě domácího uživatele.
V případě nějakého normálního uživatele, schopného myšlenkovitého jednání, je bezpečnost zajištěna bez antiviru a takový uživatel rozhodně antivir nepotřebuje a nepoužívá jej (ani defendera). Takový uživatel je chráněn prakticky dokonale a to pouze na základě svého chování (aktualizace, bezpečný warez, co nespouštět atd.) na pc a notebooku (a nemusí tedy používat antivir a klidně může bezpečně používat v určitých případech i admin účet na běžnou činnost (hlavním rozhodovacím činitelem v tomto případě je jestli je pouze jeden uživatel na zařízení)).
Podle tvého dotazu tipuju, že do té skupiny nepatříš. Patříš do skupiny hloupých uživatelů a v tom domácím případě je prakticky nemožné takovým hloupým domácím uživatelům zajistit bezpečnost na pc nebo notebooku. V případě antiviru je prakticky jedno, jaký antivir použiješ, protože ten na zajištěné dokonalé bezpečnosti má nulový vliv. Pokud bych měl napsat, jak u takového hloupého domácího uživatele teoreticky zajistit to, aby se u něj zajistila bezpečnost co možná nejblíže dokonalé bezpečnosti, tak to by ten hloupý domácí uživatel musel mít:
1. Windows 10 a to v edici enterprise (což jaksi u domácího uživatele je problém, protože hloupý domácí uživatel těžko bude studovat vš nebo bude pracovat na pozici ve firmě, která mu tuto edici zajistí, když je hloupý)
2. Bude mít svého chytrého administrátora (jako člověka)
3. Chytrý administrátor se bude snažit hloupému domácímu uživateli zajistit bezpečnost co možná nejblíže dokonalé bezpečnosti a to hromadou nastavení a činností, malá ukázka oč asi zhruba jde: watch