Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak znovu nakonfigurovat WiFi Router?

Zdravím, prosím o radu jednoho mého problému, který zkusím co nejlépe popsat.. Jde o to že mám starou domácí WiFi (router) od ASUS přesně (ASUS RT-N10E Wireless N Router), a jde o to že jsem se přestěhoval do jiného bytu kde je vyveden kabel na internet z té napájecí krabičky kde je PoE.. Na stolním počítači když to propojím ten pevný kabel tak internet funguje v pořádku ale když ho zapojím do toho routeru do modré zdířky a potom propojím dalším kabelem z LANU od WiFi k PC tak když je to zapojené drátově tak vše funguje jak má.. Ale WiFi nefunguje bezdrátově (např.: když chci se bezdrátově připojit k té wifi z mobilu nebo notebooku) nevím jak to popsat nevyznám se v tom, ale podle mě jako kdyby si ta WiFi pamatovala tu starou IP adresu od toho starého poskytovatele internetu a nepřepsala se automaticky na toho nového poskytovatele.. Proto se obracím k vám tak to správně nastavit nejlépe krok po kroku abych v tom měl jasno.. Nevím co k tomu víc napsat/popsat pro upřesnění klidně napište když bude něco nejasné.. Děkuji předem všem za pomoc..

ale podle mě jako kdyby si ta WiFi pamatovala tu starou IP adresu od toho starého poskytovatele internetu

když ten router měl nastavenou pevnou adresu (viz stará smlouva), zůstala mu i po přestěhování. nikdo ti nebrání wan nastavení změnit podle nového poskytovatele.

lan část (tedy i wifi) už na poskytovateli nezáleží. (kromě jediného případu: že wan je od nějakého meziposkytovatele nastavena tak špatně, že je s lan v konfliktu)
takže jen zkontroluj wifi na routeru: zabezpečení wpa2 + aes, channel bandwidth 20mhz, tvůj wpa key. vysílací kanál raději ručně z rozsahu 1-11 podle zarušení pásma.
dále vypnutý mac filtr, vypnutý wps.

Tak jsem restartovat router do továrního nastavení zadal heslo a jméno wifi atd.. ale nebyl jsem si jistý zda zvolit Dynamickou nebo Statickou IP kde zjistím co mám zvolit? zvolil jsem Dynamickou protože tam bylo napsáno že se automaticky vygeneruje ip nebo něco v tom smyslu.. tak jsem na to kliknul v domění že si to automatický doplní, a dal klonovat mac jméno uživatele jsem si zvolil a nechal automaticky připojit k IP serveru DNS nastavil, uložil vypnul jsem wifi počkal 2 minuty a zapnul, ale opět stejný problém, pevné připojení funguje ale wifi ne.. píše mi to chybu: Nastavili jste nesprávnou dynamickou nebo statickou IP adresu na RT-N10E. nebo ve Windows něco v tom smyslu že není správně nakonfigurována ip adresa (ISP) poskytovatele nebo nějak tak..

Máš informace od poskytovatele? Tohle vše bys měl mít ve smlouvě o připojení.
Pokud se ti počítač připojí k internetu automaticky, pak to znamená, že připojení z kabelu, kterým máš internet připojený přiděluje IP adresu.
Takže na routeru nastavit dynamickou IP - tím končí konfigurace WAN rozhraní.
Na routeru musíš nastavit přidělování DHCP a to mimo rozsah adres, kterou jsi dostal, když jsi počítač připojil přímo. Např. počítači je přidělena adresa 192.168.1.156, takže na routeru je třeba nastavit DHCP např. 192.168.100.1-192.168.100.255

Kabel od poskytovatele zastrčit do WAN zdířky na routeru (nevím, jakou barvou je označena na tvém routeru).

Tak je to vyřešeno ani nevím jak ale v tuhle chvíli vám tuhle zprávu už píši s připojením na WiFi :) nakonec to byla nějaká blbost ohledně nastavení wifi jsem al klon MAC to vygenerovalo nějaký 24FV..atd kod tak jsemho změnil na MAC který byl na zadní straně wifi routeru byl úplně jiný.. ani nevím jak mě to napadlo řekl jsem si že to zkusím a ejhle.. ono to funguje.. :) tak jsem za to rád že to šlape.. a všem co mi poradily a chtěli pomoct děkuji.. :)

proč se u nového připojení zabýváš nějakým klonováním, jaký to má mít smysl?
to se dělá jen v případě, žes byl už něčím s jinou mac adresou připojený k internetu a postytovatel to připojení registruje na tuto konkrétní mac.
ale v tom případě se tam nemůžeš nejdřív připojit původní mac adresou routeru a tu potom změnit podle počítače.
poskytovatel ti tvrdí, že máš něco klonovat, nebo proč to děláš?

pevné připojení funguje ale wifi ne

když funguje lan připojení, je to nejspíš dobré (pokud je router skutečně v režimu router). jakou za ním dostáváš adresu:

ipconfig -all

pak už máš jen zjistit, co jsi vadně nastavil s wifi. něco jsem předtím psal, cos ověřil?