Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB Flash disk - záhadné zmizení složek

Ahoj,
na jednom školním počítači jsem si zkopíroval nějaké soubory k sobě na USB flash disk. Dneska ho strčím k sobě na notebook a najednou vidím, že se mi tam zobrazujou jen soubory, které jsem neměl na tom disku zařazené v žádné složce. Možná že i nějaké se nezobrazujou, už si nepamatuju, co jsem tam vše měl. Přitom když tam chci vytvořit nějakou složku, kterou jsem tam měl dřív, např. "škola", tak mi to hlásí, že složka již existuje. Co si pamatuju, tak jsem před vytažením disku ze školního PC klasicky odebral a vysunul.
Nějaká možnost, jak zachránit data ?

zkontroluj si u sebe, že na flashce není soubor \autorun.inf, že tam není adresář \recycler pro "koš" nebo \System Volume Information pro "body obnovení".
pravděpodobně je taková flashka zavirovaná.

jinak je u spolužáka možné, že windows měly nacachovanou strukturu jeho flashky a i když ohlásily hotovo, stále tam zapisovaly (nedal jim pár vteřin čas). on to pak vytáhnul bez odpojení schovanou ikonou.
taková flashka je už na vyhození.