Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D brýle

Dobrý večer. Doporučíte mi nějaké 3Dbrýle vhodné ke sledování 3D filmů na notebooku? do 1000kč pokud možno. Díky.
ASUS x55VD
nvidia geforce 610m
HDD 750GB
RAM 6GB
Intel pentium b970 2,3GHz

3D ma zmysel jedine v kine, kde je obrovske platno

# Mozna jak pro koho, jeden "27" 3D mám, nevím proc by mel byt vetsí v prospech ceho..

Doporučíte mi nějaké 3Dbrýle vhodné ke sledování 3D filmů na notebooku? do 1000kč pokud možno

# Jakou technologii 3D tvuj NTB podporuje ? S grafickym chipem "Nvidia 610m" tak sledování 'anaglyph' obrázku :-).

Minialne preto, ze pozeranie na krpaty pididisplej je ako sa pozerat dierou v stene vonka na svet, ktory je 3D...clovek aby u toho sedel v polmetrovej vzdialenosti...o nicom. Celkovy krach vyroby 3D TV tomu len nasvedcuje.
Skusal som sledovat 3D na 42" LCD, taku uhlopriecku ma drviva vacsina ludi...somarina o nicom, nevyrazne...
fakt ako ked clovek kuka do akvaria z ktoreho sem-tam daco vylezie von.
Na obycajnu panelakovu obyvacku 4x5m treba tak 60" a viac televizor aby to za daco stalo. V mojej panelakovej 4,7 x 4m mam 55" a je to akuratna velkost TV na 2D, 3D som z principu neriesil. O nejakom 3D skoda rozpravat.

3D je 3D a mňa nikto nepresvedčí, že je to nanič, nech si hovorí kto chce, čo chce a je jedno, či na veľkej alebo malej obrazovke.
Mňa očaril už "Meoskop", do ktorého sa vkladali stereokotúčiky a keď obrázky nafotil macher, ktorý fotil s vedomím o čom to je, tak to bolo čosi úplne iné, než klasické fotografie. Kvôli tomu som si zadovážil stereofotoaparát.
Kto nemá poruchu vnímania hĺbky priestoru, alebo problém, spôsobovaný aktívnymi okuliarmi, vie, o čom hovorím.
Považujem za veľkú škodu, že to zakapalo, pretože dnes zatiaľ nie dostupná iná 3D dostupná technológia, ktorá by poskytovala priestorový dojem.
Iste, holografia a podobne, to by bolo něco, lenže to si ešte počkáte... Tak čakajte...

Rád zvyknem 3D obraz prirovnať zvuku - postačí stereo. Počúvaj hudbu v mono a prepni na stereo. Pochopíš.
Tak, ako sa Ti zvuk rozplynie do priestoru, tak isto sa obraz rozloží do hĺbky a vnímaš vzdialenosti. Ide o nový rozmer a sním i zážitok.
Už teraz sa obávam, keď mi odíde môj 3D televízor (pasívne okuliare), i keď si na ňom len občas pozriem a pripomeniem niečo z mojich 3D filmov a vždy si to užijem. Príjmu 3D signálu sa, žiaľ, nedočkám a konverzia 2D na 3D je o ničom, keďže je to vypočítavaná "umelina", ktorá má od reálneho sveta ďaleko.

U stereo-"3D" obrazu je problem ze sa neda ocami zaostrovat do dialky a na blizko, co je silne neprirodzene. U zvuku taky problem neni, preto je stereo zvuk ok ale stereo obraz ne.
Ano je to pekny 3D efekt a ako sranda dobre, ale podla mna je z vyssieuvedeneho dovodu nejake masove rozsirenie asi nemozne.

toto beriem, ale toto bude "problém" vždy, okrem holografie, ktorá sa bude premietať pred Tebou na nekonečnom priestore alebo vo virtuálnej realite, kde by "prehrávač" musel vyhodnocovať snahy Tvojich buliev alebo mozgových vĺn zaostriť a tomu prispôsobovať premietaný obsah :-D
Osobne nemám problém so zaostrovaním, hoci je to, ako vravíš, podvod na mozgu :-D ale ktovie, možno sa to prejaví v budúcnosti tým, že skôr odementniem, čo však nehrozí, pretože to je zas zaistené našou vládou. Naša vláda robí všetko pre to, aby sme po odchode na dôchodok čím skôr nezaťažovali dôchodkový systém. Zaslúžený odpočinok je potom už definitívny odpočinok - v drevenom pyžame.

Mozna jak pro koho, jeden "27" 3D mám, nevím proc by mel byt vetsí v prospech ceho..

Jenže 15 není 27 a stejně to ten jeho ntb nepodporuje.Za mě čípovina co se nechytla tatík dostal několik brejlý k Pannasonicu jako Dema ty fakt super na podívání,film jak kterej ale teď leží někde x let zahrabaný a to jsou lidi co za ty aktivní brejle vysolili x tisíc a teď jimn taky ležej v šuplíku na věky.:-)

Tak ja mam docela kvalitní 3D, opravdu filmu 3D jsem videl jen pár, zbytek jsou jen predelávky 2D => 3D.
* Treba takovy skyrim ve 3D je opravdu mazec, tak jako posledni Resident Evil ]:) Navíc nejsou jen hry a filmy.
Není 3D jako 3D, zalezí jak na kvalite, tak samotné technologii, u me stejne 3D nahrazuje VR ale zatim nemám nic extra kvalitního, za chvíly vychází VR bryle na Windows 10, tusím ze i Acer ted neco bude vydavat, cenove by to melo byt nakych 399€, tak podstatne levnejsí jak HTC. I rozzlisení má mit dobré nakých 1440, né jak ctvereckované PS4 VR pixely
.

Jedina nahrada skapateho 3D je prave VR, pripadne holografia a jej vrcholna verzia - holopaluba ala startrek.
VR zatial zabija cena, az to bude stat normalne $$, nie stovky euro, bude to vyborne.
3D sracky, ako boli svojho casu televizory su prd, o nicom. Ze si ovecka, co bez rozmyslania hlta kazdu kravinu, je uz vec druha. Ze daco dakto vyrobi a kvaka dookola ake je to dobre, este vonkoncom neznamena, ze to je fakt dobre a potrebne. Ak by to bolo fakt tak dobre, tak cely 3D priemysel takto neskape a ludia to kupuju, nemyslis?