Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchlosť netu.

Dobrý deň ,

ako laik by som sa chcel spýtať v prvom rade čo určuje rýchlosť internetu napr. mám 150Mb/s UPC ..cím vyššie číslo tým rýchlejší download/upload alebo aj načítavanie a plynulý chod internetu?

druhá vec ako som už spomínal mám tých 150mb/s mám to zapojené cez modem-router ako wifi _________ zf524t1m3

podľa zdravého sedliackeho rozumu by som mal mať namiesto 46 tých 150 alebo som úplne mimo? ževraj keby som to zapojil cez kábel a nie cez wifi (čo neviem jak , ani nechcem lebo potrebujem wifi) tak by to šlo o dosť rýchlejšie ale aj tak mi potom nedá spať to že moj router podporuje frekvenciu alebo čo do 300mb/s ( https://www.nay.sk/tp-link-tl-wr841n-wifi-300mbps- wireless-lan-router?gclid=CI6mt_vJ2NICFcG6GwodNOAK 3w ) čiže nerozumiem prečo je tam to číslo 46 v speedteste.

tretia vec :D

keď sťahujem cez torenty ťahám maximálne 4mb/s i keď tam je dajme tomu 2000seederov tiež podľa sedliackeho rozumu by som mal ťahať až do výšky 150 (čo si neviem absoluútne predstaviť ani tých 46mb/s) alebo sa mýlim zas?

a fakt už posledná otázka

tento 150mb/S net je strašne drahý , myslíte si že 60mb/s by kludne stačil ? a či sa pomalejším internetom zvýši ping napr. na hrách? a ešte či to utiahne notebook, dva mobily a sem tam tablet do toho , alebo to s tým nemá nič společné tiež?

áno prepáčt veľa otázok ale bol by som rád keby mi boli zodpoveadné a poprosil by som keby ste boli taký milý odpovede označiť niečo na štýl
"k 1. otázke blabla" , "k 2. blablabla" ..veľmi pekne ďakujem a prajem pekný slnečný deň :)

Zásada číslo 1:
- pripojiť sa na internet káblom a potom budete mať deklarovanú rýchlosť. Rýchlosť pripojenia k internetu by u operátovo mala byť vyjadrovaná dvoma číslami napr 150/50, kde prvý údaj 150 Mbps je download a druhý údaj 50 Mbps je upload. Pre konfortnú prácu s internetom je najdôležitejší práve ten druhý údaj, ktorý UPC vedome ukrýva v texte a je tam zapísaný malým písmom.

[upc.jpg]

Cez WiFi pripojenie dosiahnete max 1/3 deklarovanej rýchlosti na vzdialenosť 3 m na priamu viditeľnosť - bez žiadnej prekážky. Takže z toho obrázku mi vychádza že teraz mate pripojenie asi 150/10 (keby ste boli pripojený priamo na kábli). Takže pripojiť UPC do Wi-Fi modemu UPC, z Wi-Fi modemu UPC káblom pripojiť počítač číslo 1 (2,3,4), ostatné zariadenia v domácnosti môžu ísť na WiFi - na ktorej nie je deklarovaná rýchlosť pripojenia.

ZÁVER:
- všetky vaše problémy vyrieši pripojenie počítača priamo na kábel. Ostatné zariadenia v domácnosti môžu naďalej cez WiFi.

17e ti je vela? to si este nevidel drahy internet. co by panko chcel, 5.50? :D
Na porovnanie, 250Mbit Orange stoji 15e, smatlat sa o dve eura je zbytocne...

Ako uz bolo povedane, pripoj sa kablom a tak testuj. Gigabitovy router je nutnostou. Wifi je druhorada featura, vzdy bude pomalsia...lebo wifi.

Tiez si nastuduj prepocty:
150MBit (megabit) sa nerovna 150MByte (bajt). Byte je 8 bitov. Cize 150Mbit / 8 = skutocna cista rychlost ktoru mozes stahovat.
To iste aj pri uploade. Aj tak to bude kusok este pomalsie, lebo rezia, zatazenie liniek UPC, serverov na druhej strane...obecne ti staci si to vypocitavat tak, ze to delis 10, nie 8...cize realne budes tahat daco pod 15MByte max.

když platíš tarif 150mbit, potřebuješ router, co ho propustí.
dolní zastaralý model je wr1043.

tento 150mb/S net je strašne drahý , myslíte si že 60mb/s by kludne stačil ?

pro tvůj router wr841 ano.

torrenty jsou náročné na výkon procesoru v routeru, s nějakou rychlostí to nesouvisí.