Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tip na maly a lehky smartphone?

Ahoj,

potrebovala bych trochu poradit. Uz jsem koukala na eshopy i na mobilmanii, ale ten vyber je bida bidouci...

Jde o to, ze shanim nejake tipy na maly a lehky mobil pro kamaradku a problem je v tom, ze ty pozadavky jsou dost specificke a omezujici, ale je potreba je dodrzet.

Aktualne ma toto: samsung-galaxy-young, coz uz je docela vykopavka. Nicmene je potreba, aby novy telefon byl zhruba stejny co do rozmeru, vahy a tvaru: 109 × 59 × 12,5 mm, 112 g. Muze byt o kousek vetsi ci tezsi, ale ne o moc. Plus by mel byt take obly, ne hranaty.

No a vzhledem k tomu, ze chceme i nejakej trosicku lepsi vykon (alespon 1,5 GB RAM) a Android alespon 5.0, tak je ten vyber priserne omezeny, protoze male telefony jsou zpravidla dost nevykonne. Idealni cena je tak 4-5 tisic, ale pokud se najde neco lepsiho, tak strop je tak na 6-7k. A melo by to byt neco, co se da koupit jako novy kus, ne bazarove zbozi. Idealne taky neco, co se da pred koupi vyzkouset (osahat) v nejakem beznem obchode s mobily, cili asi ne nejaky noname cinsky znacky, ktery se daji sehnat jen pres net.

Nevite nekdo o necem?

Diky.

Android nutny vylozene neni, ale pokud to nebude Android, tak uz v uvahu prichazi jen iOS, nic jineho. Na starsi iphony jsme taky koukali (novejsi uz jsou mimo cenovej limit), ale nejaky iphone pry uz kdysi zkousela a na omak nevyhovoval. Jen teda nevim, ktery typ to byl, ale pry to bylo prilis hranaty.

Napadlo me. Ma tarif u jednoho ze tri velkejch operatoru?

By treba sla domluva na tom iPhonu SE s nejakou vetsi slevou k tarifu, akorat se budes muset probojovat nebo nejakym zpusobem ziskat kontakt na nejakyho manazera, kterej je vys nez ty obycejny telefonisti, na pobocce to taky nema smysl. Oni jsou sice cesky operatori vydriduchove, ale myslim, ze na neprekonatelnej problem fyzicky postizenyho cloveka by mohli slyset (aspon teda T-Mobile a Vodafone, O2 bych neveril ani v tomhle).

V současné době asi jenom Samsung A3 2017 má podobné rozměry, ale ve všem trochu překračuje zadání. Pokud ovšem váha a rozměry vyhoví, tak ať raději trochu došetři nebo získá nějaký grant (nedávna mohli handicapovaní získat zdarma iPad) a bude mít celkem kvalitní a nadupaný současný telefon.

Občas také v Datartu mají nějakou poškrábanou převáděčku Sony Xperia Z3/Z5 Mini za výrazně nižší cenu - cca 7-8 tisíc.

opraveny link (MM..)

Ono to kupodivu zvladne i jednu ci dve aplikace (massenger, fajzbuk, jutubu) ale na nejake prepinani mezi aplikacemi to neni, proto pisu pro nenarocne. Na aliexpresu jsem jich pral bral (stoji 50 dolaru) a je s nima mnohem vetsi spokojenost nez s aligatorama a podobnyma hruzama co se tu za tu cenu prodavaji. Zminil jsem ho hlavne kvuli hmotnosti, kde na 112g nesezenes temer nic.