Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UltraISO Premium Edition 8.6.2

Caute,
mam tento softik "UltraISO Premium Edition 8.6.2" a chcel by som si urobit zalohu cerstvo naistalovaneho PC-ka. Neporadite mi trosku ? A ked budem mat potom ISO zalohu komplet naistalovaneho PC, tak ako po naformatovani ho dostanem na disk ? Prebehne nejaka instalacia, alebo ho len nokopcim na disk.

Ospravedlnujem sa za mozno pre niekoho trivijalne otazky, ale toto je pre mna nove.

Dakujem,
Matrix44

Tento program se nehodí na zálohování disků, natož pak systémových. Nejvhodnější jsou Norton Ghost nebo Acronis True Image, želbohu jsou však placené. Existují i freewarové alternativy, ale ty si budeš muset vyhledat sám, protože mám zcela vyhovujícího Norton Ghosta a tak se o jiné programy tohoto zaměření nezajímám.
Jinak, u těch programů to probíhá tak, že se vytvoří obraz disku nebo oddílu, jakási obdoba .iso a to se umístí na CD/DVD/jiný disk či oddíl. Při potřebě obnovy se příslušný program spustí (dřívě i z diskety, dnes z CD), vybere se obraz disku a vybere se oddíl, který se má obnovit. Ten oddíl (nebo disk) se obnoví bez ohledu na to, jestli je, či není formátován, nebo jaký byl jeho obsah. Jakékoliv předchozí mazání nebo formátování je tedy bezpředmětné. Jenom, když se obnovuje pouze oddíl disku, tak musí ten oddíl existovat, pokud se však obnovuje celý disk (poměrně řídký případ - většinou je zájem o zachování datového oddílu), tak nemusí být na disku vůbec nic.

netuším co to je za soft, pokud máš premium verzi jistě máš i manuál, tak se do něj mrkni
mám podezření že je to něco pro iso obrazy cd, čili ne pro zálohy systému

potřebuješ nástroje pro image disků, které se dají spouštět buď z bootovacího média, nebo je jde nainstalovat do windows pro zálohy za chodu: norton ghost, acronis true image, paragon drive backup - všechny jsou placené :.(

sorry, já než se rozhoupu k psaní ... inu dovolená :)

Velmy pekne DAKUJEM,
skusim pozhanat spominane programy. Lebo mne ide prave len o obnovu a zalohu nainstalovaneho PC-ka. Aj mojho, ale hlavne mam asi 4 kamosov co im neustale dookola preinstaluvavam PC-ka, a uz mi to ide dost na nervy. Takto by som ich mal vybavenych za par minut.

Este otazocka, pri obnove budem musiet spustit ten program s instalacneho CD, alebo sa uz sam implentuje pri zalohe do toho CD/DVD na ktorom budem mat zalohu ?

Dik,
Matrix44