Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sem bez zvuku, repraky jen praskaj

Od doby co jsem spalil svou minulou zakladovku sem bez zvuku. Nova deska je MSI KT6V a ma integrovanou zvukovku, podle vseho Realtec ALC655, ovsem nevim si s ni rady. Repraky na vyssi hlasitost jen sumi a praskaji. Skousel sem ruzne ovladace, ale nic; v BIOSU je povolena, proste nevim jak dal. Dekuji za rady

Máš ji povolenou v Biosu? Nainstaloval jsi ovladač? Mrkni do správce zařízení, zda tan není otazník, nebo vykřičník. Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení nastavit a otestovat. Ověřit zda máš skutečně repráky ve zdířce Out.

Repraky na vyssi hlasitost jen sumi a praskaji.

jak to myslis na vyssi hlasitost? S nizsopu hlasitostou to ide spravne? Kde nastavujes tu vyssiu hlasitost? Ak hlasitost menis na reprakoch a od urcitej hlasitosti to nejde, tak je problem v reprakoch.

Mas nainstalene ovladace dosky a ovladace zvukovky? (vid stranky vyrobcu dosky)
Mas v mixeri (poklikat na ikonu repraciku vpravo dole) povolene (nezaskrtnute stlmit) wave, midi, master volume?
Mas v spravcovi zariadeni - zvukovka - pravy klik - vlastnosti alebo v ovl.panely-zvyukove zariadenia alebo kde to je nastaveny spravny typ reproduktorov? (analogove stereo alebo co to mas za repro)?
Mas ich strcene do spravnej diery? (line out)? Vid navod k doske.

P.S. skus repro zapojit niekam inam, ak je to obycajen analogove repro tak napr. namiesto sluchatok do mp3 prehravaca, walkmanu, cohokolvek co ma vystup na sluchatka. Hraju?

Chyba neni v reprodoktorech, zkousel sem je na MP3 a v pohode slapou. V Biosu sem se koukal a je tam taky povolena. V nastaveni hlasitosti nemam nikde zasktnuto ztlumit a myslim ze je mam urcite zapojeny zpravne (do zeleny) S tema ovladacema si nejsem moc jiste na desku sem zadny nenasel a ke zvukovce sem stahl neco z realtek na integrovane zvukove karty a doufam ze spravne.