Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nb asus X205T se nerozjede.

Zdravím.
Zase jsem něco slíbil známým, aniž jsem věděl do čeho jdu.
Prý mají nb, který se vůbec nerozjede. Jen se rozsvítí ledky. Tak jsem dělal velký ramena, že i kdybych ho nespravil, tak vyndám disk a dám do boxu, aby si mohli stáhnout data.
Že je to X205T, mi psali až včera večer a od té doby mám chuť z toho nějak vycouvat.
Návodů na youtube na rozborku a sborku je několik. Nikde není vidět žádný disk. Z diskuze na czc mám pocit, že tam snad ani disk není ale zato je tam cosi, co nazývají emmc.
( https://www.czc.cz/asus-x205ta-bing-fd015bs-modra/ 164064/produkt/0tc7s0hjjuhpeb2mmesmhmhqn2/diskuse ), což by asi měl být čip připájený na základní desce.

Mám 2 otázky:
1) zná někdo tento typ a může mi potvrdit to emmc?
2) mám bez speciálního vybavení šanci dostat ven data?

Díky.

32GB urcite neni disk, je to emmc chip. Bud je napajkovany (pravdepodobne) alebo v nejakom slote (velmi nepravdepodobne).

Ne, nedostanes z toho data. Ale na tych 32GB zvycajne ani moc dat neni, ptz 10GB z toho je recovery oddiel a zvysnych 20GB je windows :-D

Ked sa vobec nezapne tak treba skusit aj odpojit baterku a nabijacku na minutu, acery na to maju dierku zospodu na reset EC, asus neviem. Prip. skusit to aj bez baterky.

Ked sa to nepodari rozbehnut tak na data zabudnite.