Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPS Lokátor pro psy

Dobrý den, mám otázku jaký si mám pořídit GPS Lokátor pro svého psa? je mladý a když je v lese puštění a uvidí srnu a zaběhne většinou se vracel po cca 30min. ale včera nám utekl a byl nalezen až u měšťáků v útulku.. Tak ho chci opatřit tímhle zařízením kdyby se znovu ztratil tak ať vím kde se pohybuje.. Slyšel jsem o nějakých GPS lokátorech u kterých ale musím platit mesíčně data.. a otázka je zaměřími GPS satelit ten obojek bez dat nebo ne? někde jsem slyšel že tam ta sim je tam jen proto kdyby byl někde v budově ten pes nebo podzemi atd.: tak že to pošle sms se souřadnicemi kde je, když nemá výhled na oblohu kde by ho satelit zaměřil.. ale to bych nepotřeboval většinou sním chodím daleko do lesa takže by to šlo ten GPS signál bez dat? případně jaký by jste mi doporučily lokátor pro psa do 2500Kč... Děkuji

V první řadě: GPS sice zjistí polohu, ale nemá samo o sobě jak ji předat tobě. Tudíž potřebuješ nějaký kanál, kterým budeš přenášet souřadnice do své aplikace (v PC nebo mobilu, či na webu).

Ono záleží kolik se těch dat přenáší, věřím, že u některých typů postačí předplacenka Mobil CZ s pomalými daty zdarma (tj. řekněme 200Kč na půl roku). Některé systémy možná budou schopny souřadnice smsknout, ale tomu bych se vyhnul, protože nemáš (lacinou) možnost sledovat, zda se pes někam nepřesunuje - na SMS "výzvu" ti pošle jen své aktuální souřadnice.

Spíše se mi líbí ta volba 200Kč za půl roka pomocí předplacenky, ale to teda shánět obojky ve které není integrovaná SIM karta, aby jste si tam mohli dát svoji vlastní a potom ji předplatit že?