Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tvorba čárových kódů

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu.
Potřebuji program na tvorbu čárových kódů do dokumentu Word.
A současně po přejetí čtečkou čárových kódů to našlo odpovídající dokument nebo složku.

Děkuji

Nic takového neexistuje.

Existují fonty, existují makra do Excelu, schopná dopočítat kontrolní součet (např. u EAN) - ale to si nejprve musíš zvolit typ čárového kódu.

Co se hledání týká, typicky se jedná o databázi kódů přiřazených k jednotlivým cestám k souborům, leda že bys použil Code128 a naopak omezil sadu znaků použitých v jménech dokumentů, samozřejmě předpoklad je, že všechny soubory pak budou v jednom adresáři.

viz: http://www.scandit.com/types-barcodes-choosing-rig ht-barcode/
Code128.aspx (včetně ukázky kódu jak se počítá kontrolní součet)

Co můžeš udělat je, že soubory pojmenuješ nějakou řadou čísel. Pak z těch názvů můžeš vygenerovat čárové kódy a po načtení pak v něčem otevřít soubor, jehož jméno odpovídá kódu.

Další možnost - mít databázi, kde v tabulce bude jméno souboru a vedle toho v druhém sloupci čárový kód. Přidáš dokument a k němu si vygeneruješ čárový kód. Pokud použiješ třeba MS Access, budeš schopný udělat si formulář, kdu po načtení kódu ti to vyhledá a otevře příslušný dokument.