Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čista inštalacia win10 - Pomalý štart

Takže, tentoraz mám problém asi predovčerom som náhodou chytil vír a musel som preinštalovať windows 10. Pred tým som nainštaloval najprv win7 a potom ho upradoval na win10. Teraz som použil inštalačné medium win10, po úvodných problémoch som si nainštaloval win10 ale problém je že windows nabehuje nejako pomaly trvá to skoro 5 minút. Zabudol som spomenúť že sa mi nainštaloval aj z najnovšími ovládačmi pre môj hardware. Pomalosť nabehovania obrazovky som riešil výmenou nových ovládačov za staré. Nové boli z Microsoft update a staré priamo z ASUSU. Počítač ale nenabehuje o nič rýchlejšie, správca zariadení nezobrazuje žiadaný vadný ovládač či nejaký konflikt. V čom môže byť problém?

vir není žádný důvod k mazání windows, takto opravují pc 10-leté děti.

sa mi nainštaloval aj z najnovšími ovládačmi pre môj hardware

1.apríl byl včera.
typ základní desky je tajný, takže sis přišel jen obecně pokecat.
když windows nainstaluje svoje generické ovladače, správce zařízení nehlásí nikdy chybu, přestože nejsou ideální.
pořadí instalace ovladačů je neznámé, když to místo tebe instaloval ms. ovladače mají být nachystané na d:
režim disku v biosu nastaven na ahci, to ovšem nezpůsobí 5-minutový start.
- spustit crystaldiskinfo, jestli je disk v pořádku
- zkontrolovat, jestli jsou nějaké chyby v eventlogu (eventvwr.msc)

jako první ovladač jsi měl instalovat Intel_Chipset_Win10_10.1.1.7 for Windows Win10 32bit & 64bit (WHQL)
https://www.asus.com/cz/Motherboards/Z87K/HelpDesk _Download/
jiný postup je špatně.

disk je v pořádku, o to víc to chování nového systému nedává smysl.

Kerner 0xC0000035, 0xC000003A, APContainer 0x8007000A

tyto výkřiky taky ne.
pokud to měly být chyby v prohlížeči událostí, mají vždy popis. ve tvých windows ne, nějaká zvláštní edice.
prohlížeč událostí -> podmenu logy windows -> system: je časový sled, kdy chyba nastala (událost eventlog je restart pc).
je zvláštní, že nový systém už má chyby, tam se dají pochopit jen chyby aktualizací při nedostupnosti sítě.

Takže teraz máme iní problém, nainštaloval som ovládače pre Win10 chipset, audio, lan, grafickú kartu. Problémom je že disky sa normálne zobrazujú ale hd tune ich nevidí. Nainštaloval som lebo som si všimol že chýba 5,5 GB z disku čo nie je veľa ale... Hd tune nevidí disk čo mám robiť, prešiel som to Crystal diskom a všetko v poho tak by mal byť v poho aj hdtune.

Takže mal by som radšej popísať inštaláciu od prvého kroku po posledný.
1. Stiahol som program MediaCreationTool a pomocou neho som si vytvoril inštalačné iso.cd
2. CD obraz som vypálil na dvd disk a pripravil som si USB z ovládačmi, štandarné nemalo takú kapacitu a tak som použil USB3 disk o kapacite 58,5 GB (Vtom bol problem)
3.V úvode inštalácie som mal problém systém disku nebol taký ako mal byť a tak som musel nabotovať najprv disk win7 a potom kliknuť na možnosť inovovať. Vymeniť cd za inštalačku win10 a inštalácia nádherne prebehla. Pred tým som ešte samozrejme nabotoval ovládače AHACI rozhrania aby ho bolo možné zapnúť.
4. Po inštalácii bolo takmer nemožné inštalovať ovládače samostante lebo o všetko sa postará inštalácia.
5.Prebehne automatické uprade na najnovšiu verziu systému, načítanie trvá skoro 10 min.
6.Sme vo windowse a inštalujem už finálne programy ale v tom odíjde usb, spadne celý systém a už nenabehne. USB je hotové ale niečo sa stalo aj disku. Win10 sa pokúša reparovať windows ale reparácia ani vymazanie užívateľského nastavenia nepomáha. Musel som reinštalovať celý win a to som mal ešte problém z diskom. Pri prvom pokuse sa jeden z nich nezobrazil. Až pri druhej inštalácii sa zobrazil, zopakovali sme kroky 1 -4 ale nenainštalovali sa ovládače a tak som ich nainštaloval ručne. No na disku chyba 5,5 GB a v správcovi diskov sa nezobrazujú ale ako sme videli Crystal disk ukazuje že disk je v dobrom stave. Problém je že správca obsahuje 88 sprav typu critica, systém nemohol byť aktivovaný (No systém ukazuje že aktivovaný je), The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

proboha netvrď mi, že tu tvoji prózu někdo čte, toto se nedá.

takže instalační flashka usb2 v portu usb2, 8gb stačí.
nějakým boot partition managerem kompletně smažeš celý bordel, cos tam s w7 + w10 vytvořil.
nainstaluješ přímo w10.
nainstaluješ ovladače od výrobce ve správném pořadí.

nebo to dáš někomu, kdo nebude mít s každým krokem problém a jehož windows nebudou startovat 5 minut.

Stiahni si ISO s W10 podľa registrovanej Edície (zrejme Home)a bitovej verzie HW (x64) z ktorého vyrob bútovacie médium (DVD/USB).

Napríklad SW zn.: Rufus pre usb. Rufus si stiahni na nete.

Nabútuj mašinu z usb, odstráň a naformátuj oba systémové oddiely (tj.aktívny a primárny) alokačnou tabuľkou NTFS. Spusti inštaláciu.

Nemaj obavy, tvoja W10 je servermi MS dávno registrovaná na základe tvojho ID podľa HW. Len inštaluj priamo W10 a nestaraj sa o hovadiny s prioritou chipsetu a ovladačov. To rieš potom, až ti niečo začne blbnúť v Správe zariadení.

Po takomto nainštalovaní desiny budeš mať v Správcovi diskov všetky logické oddiely pevného disku riadne viditeľné.

Takže dnes sa mi prestal zobrazovať disk d

dá se jen odhadovat, že disk není naformátovaný. (respektive ho nějaký nástroj vyhradil na oblast pro obnovení*)
nějaký @#$%& dále myšem překryl označení disku a nahoře nechal vpravo schovaný sloupec s dalším popisem. to děláš schválně?

windows to neumí řešit, ale měl by to zvládnout testdisk. ovládání bohužel není pro laiky, pokud nechceš přijít i o disk c:

*) oblast pro obnovení: možná by bylo zajímavé nabootovat z live linuxu, jestli ten neuvidí na d: nějaká data. pak by šlo vykopírovat soubory na usb-disk bez laborování s testdiskem.

postup výroby windows (w7 -> w10 + nesmyslné komentáře -> zdechlý start) je smutnou jistotou tvých nikdy nekončících havárií, které se jiným nestávají.
řešením pro tebe je stát se českým prezidentem. máme tam úplného trotla, který si teď zaspywaroval windows. o pc se bude starat hradní it-crowd a budeš mít klid, už teď máš můj hlas.

jedna technická: při tom počtu anomálií, které si jiným nestávají, bych při nové instalaci doporučil zůstat u win7 a neřešit záhady uefi.

A co ti ponuka v pravy klik? Preco by sa nedal naformatovat? Kazdy oddiel sa da naformatovat, inac by nemal zmysel existovat. Ale potom na nom nebudu povodne data.

K tvojmu povodnemu problemu - ked nainstalujes windows spravne tak sa bude spustat za 30sekund. Ked sa po instalacii nespusta za 30sekund tak si to nainstaloval blbo, a nemusis vobec ani pokracovat. Z instalacky treba nabootovat a pripadne aj zrusit oddiely, a rozhodnut sa ze ci chces bootovat instalacku v uefi mode alebo legacy mode, neni to jedno.

Musel som oddiel odstrániť a znova vytvoriť ale nakoniec som reinštalovac celý systém, tentoraz som zvolil možnosť ručne. Systém sa nainštaloval v poriadku a všetko fungovalo ako má, systém mi ale nanútil aktualizáciu na nový buid a tento spomalil systém takže sa načítal 5 min. Pribudlo po nej kopec nezmyslov, aplikácii od MS, dajú sa odinštalovať ale po každej väčšej aktualizácii sú zasa späť... Najnovšia aktualizácia od MS sa nám nanúti o sedem dní - 11.4.2017. Systém je už v pohode len ešte drobnosť riešim v inom vlákne. Škoda dát na disku D.