Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc asi mam vir

Ahojte chcem sa vas spytat mal somm avg antivirus ale znicoho nicmi zacal blbnut internet explore zacal nahadzovat z nicoho nic cudne www stranky a sam ich aj spustal tak som si dal noda ten nasiel par virov dal ich prec ale dali sme aj kaspersky vir a ten nasiel tiez viri potom sme dali nazad noda 32 a potom sme dali spybotta spyvare a potom pri restarte sme nasli znova vir co mam robit alebo akym sposobom odstranit on sa sam stahuje z internetu fnuk fnuk

loading...

Nooo on mi ho najde v sistem volume adware tiez daco nasiela pri restarte znova ked zapnem mozilu tak znicoho nic internet explorer naskocila amon nahodi v imone nejaky vyrus win32-trojsky kon trojan downoloaderTini Time Module Object Name Threat Action User Informa tion
7/10/2007 23:11:12 PM IMON file http://82.98.235.61/test/kcehc_eicooc20070702.exe?u id=92EC52522C8611DCB661F67150FFFFFF&guid=71F88E2870 5540BF916C24542591D7E8 Win32/TrojanDownloader.Tiny.ID trojan Connection terminated CERVIK-0932A7BD\Rodinka
cez toto automatici to stahuj co mam robyt

Ak mas nieco problematicke v System Volume Information, tak vlez tusim do ovl.panelov - obnovenie systemu, a zrus vsetky body obnovenia systemu. Prip. sa naser a pravy klik na system volume information, vlastnosti (alebo zabezpecenie alebo ako sa tam leze), prevziat vlastnictvo nastavit si plne prava a zmazat cely system volume information (Win si vytvori novy po restarte) a restart.

internet explorer 7
nastaveni internetu
programy
spravovat doplnky - odstranit vse co nema v popisu ze je od MS
---
internet explorer 7
nastaveni internetu
upresnit
obnovit
--
mimochodem kategorie hardware by prichazela v uvahu pokud bys do toho chtel prastit kladivem

Řešení:

1.Odpoj se od internetu(pokud je pravda že se sám stahuje z internetu).

2.Nechej zkontrolovat počítač různými spyboty,antiviry a nechej odstranit vše co to našlo.(pokud to bude v systému tak to dej do truhly!!!)V případě spybotu kdyby to bylo v systému tak to tam nech!!!

3.Jaký máš Win?Pokud máš Win XP Professional Service Pack 2 tak zapni firewall je v ovládacích panelech (pokud ho už nemáš zaplý).Kdyby byl jakýkoliv jiný Win tak tak nainstalovat nějaký firewall (Ashampoo,Kerio personal firewall zkus hledat v poradně)

NIC NESTAHOVAT Z INTERNETU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokud to bude pořád pomalé tak přeinstalovat Win.(Samozřejmě zformátovat disk(y)).

Ak vir prepise aj systemove subory apod. tak je nova instalacia Win najlepsi sposob, a u laikov casto aj najrychlejsi. Samozrejme este rychlejsie je obnovenie systemovej particie z image, ale od laika cakat ze ma image je fakt odomna naivne.
Dalo by sa sice v takom pripade skusit pouzit body obnovenia, ale to by to aj muselo fungovat co u MS nie je casty jav :)

Pokud by mu dal plná práva tak je to i....! Aby IE korektně fungoval stačí mu povolit odchozí. Jinak psal že má Spybota tak může aktivovat zdokonalení ochrany pro IE a pokud se nasere mohlo by mu prásknout v bedně a nainstalovat si jiný (bezpečnější) prohlížeč a IE všechno zakázat včetně spouštění jiných aplikací atd.....;-)

Aby IE korektně fungoval stačí mu povolit odchozí

To snad nemyslis vazne. A prichodzie TCP na porte 80 (obsah inet stranok - html, data atd) priletia do IE z vesmiru? :-)

Problem nie je len v tom ze by bolo povolene vela, problem je v tom ze IE je emental, a activex sracky idu tusim tiez cez TCP port 80, ktory zakazat nikdy nemoze (inac by mu nesiel inet). Takze preto je v niektorych takychto pripadoch kerio rovnako nanic ako firewall vo Win.

Možná jsem neměl psát to "korektně" protože asi každý pod ním chápeme něco jiného. Porty já neřešim, sítě zatim moc nepobírám:-[.
[iex.jpg]
Korektně pro mě je takhle, prostě že se mi celá stránka bezproblému načte, veškeré weby mi jedou bez problému logování nevyjímaje, co mi leze na port 80 je pro mě španělská vesnice:-D.

ok mne sa teraz nechce hladat informacie o tom ako presne sa data dostanu do IE, co som chcel napisat je to, ze data sa dostavaju do IE a tento prisun dat musi firewall pustit inac by nesla ziadna stranka, a IE niektore taketo data "spusta" (js, activex apod), co moze byt za urcitych okolnosti nebezpecne a firewall ani ten vo Win rovnako ako kerio tomu nezabrani.

to ale znamena, ze staci povolit komunikaciu na cielovy port 80
IE bude inicializovat komunikaciu na urcitom porte a server odpovie na tom istom, kazdy normalny firewall takuto komunikaciu pusti, nemozes explicitne povolovat port na ktorom prijimas, pretoze ho dopredu nevies

Takze to ide tiez cez port 80, tak co pises ze nie :-)
Tak hej ak to firewall v nastaveniach berie takto tak ok staci nastavit odchodzie, ale evidentne to metie laikov ktori si myslia ze ako su zabezpeceny ze im ziadne data do IE nejdu :-) Idu, a mozu byt nebezpecne a kerio nema sancu tomu zabranit - to som chcel tym prispevkom napisat tomu kto pisal ze predsa z IE idu data len von lebo tak to je v keriu :).

No mám tak nastavené všechny prohlížeče na všech třech počítačích a na každém je jiná verze Keria(na zkoušku:-D). Co se sítí týče jsem opravdu laik, ale opravdu si naivně nemyslím, že když mám povolené jen odchozí tak nic nepřijímám. Kdybych si to myslel, tak mi tu neběží rezidentně Spybot;-)

1. tvrzení že AVG je děravé nebo nefunkční pokládám za folklór lamek
2. zmínky o tom, že jsi upirátil NODa si laskavě nech někam jinam. Můžeš na to lovit baby, můžeš se chvástat před podobně postiženými jedinci - ti ale tady nejsou, takže tvá snaha je spíše kontraproduktivní.

Objekt "grokster Spyware/Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "uplink Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "winad Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "savenow Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "Possible Fujacks-type Worm" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "grokster Spyware/Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "uplink Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "winad Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "savenow Adware" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.
Objekt "Possible Fujacks-type Worm" nalezen v souborovém systému! Provedené akce: Nic nebylo provedeno.

chyb asi 26 z toho 8 kritickych co dalekj

Takže asi 5x si přečti http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz :-) ale to nic no teď k tomu viru. Nebyl jsi náhodou ta stránkách typu odstraněn odkaz na pornostránky. (karel)? Nehledal jsi nějaký crack? Takové stránky bývají zavšivené všelijakými viry (mluvím z vlastní zkušenosti, jednou jsem chtěl nějaký crack a Avast hlásil 3 trojské koně! a 1 vira). Měl jsi před tím antivirový program? Stahuješ aktualizace? Říká se, že bez firewallu nebo antivirového programu máš tak přibližně 20 sekund a máš vira (nebo trojana)! Takže vytáhni kabel (síťový, ne 220V ale ten 8-mi žilový který se strká do síťové karty). Všechno důkladně prozkoumej antivirem nejlépe více a všechno co uvidíš zavšivené VYMAŽ. Nevím ale moc nevěřím virové truhle. Nevím jestli nejsou zamořené systémové soubory. Potom dej radši léčit. Abys z Windows neodstranil životně důležité soubory. Kdyby se něco stalo a nechtěly widle naběhnout tak strč do mechaniky instalační CD přejdi do opravné konzole a přihlaš se pod heslem administrátora, dále napiš fixmbr fixboot a klikni Enter. Jestli to nepomůžě, tak přejdi do instalace a dej R pro opravu. Windows se ti nainstalují znova beze ztráty dat. Ale i to někdy nepomáhá. Prostě si dávej pozor abys něco systémového nesmazal. Nainstaluj si taky Avast ten je dobrej ten tě upozorní i na soubory, které stahuješ. Nevím jak to je u jiných, ale Avast máš plnou verzi pro domácí použití ZDARMA. Dále používej jiný prohlížeč než je Internet Explorer. Pro IE je totiž mnohem více virů než pro Mozillu Firefox nebo Operu.To je tak vše.
Fuj to bylo vyčerpávající :-D

Nečetl jsem všechny předchozí příspěvky, chtěl bych jen doplnit jeden opomíjený bezpečnostní prvek ve Windows (na Linuxu to funguje standartně):

- nemachrovat a udělat si na svým PC profil uživatele s omezenými právy a pracovat/lézt na internet z tohoto profilu. Zabrání se tím, aby viry/spyware a podobná havěť mohla vlézt do systémových oblastí. Z vlastních zkušeností mohu doporučit. Ještě jsem nemusel z PC dolovat žádnej virus a podobný mrchy. A ne že bych lezl jen na bezpečný stránky.