Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc asi mam vir

Ahojte chcem sa vas spytat mal somm avg antivirus ale znicoho nicmi zacal blbnut internet explore zacal nahadzovat z nicoho nic cudne www stranky a sam ich aj spustal tak som si dal noda ten nasiel par virov dal ich prec ale dali sme aj kaspersky vir a ten nasiel tiez viri potom sme dali nazad noda 32 a potom sme dali spybotta spyvare a potom pri restarte sme nasli znova vir co mam robit alebo akym sposobom odstranit on sa sam stahuje z internetu fnuk fnuk

Pokud by mu dal plná práva tak je to i....! Aby IE korektně fungoval stačí mu povolit odchozí. Jinak psal že má Spybota tak může aktivovat zdokonalení ochrany pro IE a pokud se nasere mohlo by mu prásknout v bedně a nainstalovat si jiný (bezpečnější) prohlížeč a IE všechno zakázat včetně spouštění jiných aplikací atd.....;-)

Aby IE korektně fungoval stačí mu povolit odchozí

To snad nemyslis vazne. A prichodzie TCP na porte 80 (obsah inet stranok - html, data atd) priletia do IE z vesmiru? :-)

Problem nie je len v tom ze by bolo povolene vela, problem je v tom ze IE je emental, a activex sracky idu tusim tiez cez TCP port 80, ktory zakazat nikdy nemoze (inac by mu nesiel inet). Takze preto je v niektorych takychto pripadoch kerio rovnako nanic ako firewall vo Win.

ok mne sa teraz nechce hladat informacie o tom ako presne sa data dostanu do IE, co som chcel napisat je to, ze data sa dostavaju do IE a tento prisun dat musi firewall pustit inac by nesla ziadna stranka, a IE niektore taketo data "spusta" (js, activex apod), co moze byt za urcitych okolnosti nebezpecne a firewall ani ten vo Win rovnako ako kerio tomu nezabrani.

to ale znamena, ze staci povolit komunikaciu na cielovy port 80
IE bude inicializovat komunikaciu na urcitom porte a server odpovie na tom istom, kazdy normalny firewall takuto komunikaciu pusti, nemozes explicitne povolovat port na ktorom prijimas, pretoze ho dopredu nevies

Takze to ide tiez cez port 80, tak co pises ze nie :-)
Tak hej ak to firewall v nastaveniach berie takto tak ok staci nastavit odchodzie, ale evidentne to metie laikov ktori si myslia ze ako su zabezpeceny ze im ziadne data do IE nejdu :-) Idu, a mozu byt nebezpecne a kerio nema sancu tomu zabranit - to som chcel tym prispevkom napisat tomu kto pisal ze predsa z IE idu data len von lebo tak to je v keriu :).

No mám tak nastavené všechny prohlížeče na všech třech počítačích a na každém je jiná verze Keria(na zkoušku:-D). Co se sítí týče jsem opravdu laik, ale opravdu si naivně nemyslím, že když mám povolené jen odchozí tak nic nepřijímám. Kdybych si to myslel, tak mi tu neběží rezidentně Spybot;-)