Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S novou grafickou kartou mi nefunguje 1920x1080

Zdravím, už nějakou dobu mám tento problém ale nějak jsem ho neřešil. Od té doby, co jsem si koupil novou grafickou kartu (MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G) tak mi na monitoru nejde zobrazit FHD. Dřív mi to šlo normálně, ale teď když to v nastavení monitoru zkusím přepnout na zmiňované FullHD, tak se mi uplně posune obraz, celá obrazovka se zesvětlí a rozmaže se. Snažil jsem se najít jiný problémy, ale nic jsem nenašel ::-/. Za každou odpověď předem děkuju :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Mám stejnou GK jako ty a taky starý monitor (16:10, rozl. 1680x1050), GK má digitál signál a monitor analogový. Můj starý monitor má jen VGA připojení které tato GK nemá (jen DVI, HDMI a DP), teda aspoň ta moje. Pomohl mi tento převodník:

https://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-dvi-na-vg a-s-kratkym-kabelem-cerna/175926/produkt

Problém je jen u her co mají už po instalaci nast. rozlišení 1920x1080 a nastavení nelze změnit jinde než v menu hry. V tomto případě jsem PC napojil na televizi, rozlišení změnil, přepojil zpět na monitor a vše šlo