Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Registrace domény + prostoru na serveru - cena

Čau,

chystám se nahodit drobný, statický web a chtěl bych se zeptat na orientační ceny.
Tedy na to, kolik si mám připravit v peněžence.

Nechci tady dělat nikomu reklamu, ale mám vyhlédnutý Wedos.

Jedná se mi o cenově nejúspornější variantu.
Tedy: webhosting Miniweb (zdarma, jen statické HTML, bez PHP, FTP a e-mailů) (uvádějí 151 Kč i s DPH)

Můj dotaz je, jaká je cena celkem?
V minulosti jsem se totiž spálil a za doménu mi naúčtovali přes 2000Kč.
Tak se chci zeptat tady, jestli někdo tuto variantu nepoužívá a jaká je výsledná cena.
Cena, která tedy zahrnuje:
- Prostor pro www stránky (stačí pár MB)
- Registraci domény .cz

Díky za zkušenosti

platim 363,- rocne za hosting Wedosu a 151,- rocne za cz domenu uz nekolik let.

jestli ti staci tem miniweb k domene zdarma, tak nevidim duvod, proc by ti mel Wedos uctovat jinou cenu.

podle me, jestli hledas neco na cz domene a teda u nas v CR, tak je Wedos spica a nic lepsiho nenajdes.

- Mozna alternativa pro odvazlivce -

TiP ~ V otaze uloziste, jde pouzit i 'Raspberry Pi', které je zcela dostacujici, mel jsem tak reseny [WEB] dobrych, kolik to bylo, nejakych 14 mesicu, kde jsem do 'Raspberry' naisntaloval PHP|Apache etc server, nasledovne CSM (Wordpress) s [SD karta : 60Gb] uloziste a stranky sli do sveta, za co javi 5Kc mesicne ? :-) Vim ze nejde o neco, co primo hledas, ale jak rikam, mozna to muze byt alternativa pro nejaké odvazlivce
* Vykove docela slusny s 1Gb se drzel i v Benchmarcich, na vykonu neco popripade prida i prechod na PHP 7.x

Len dodam pre niekoho kto by nam velmi fandil, ze webhosting poskytujeme aj my tu na poradni. Nie sice taky lacny ako Wedos, ale zase aspon vies s kym riesis pripadne problemy;o).
Vzhladom na minimum vypadkov a ludmi, ktori stoja za poradnu si dovolim tvrdit, ze kvalitu mame zrovnatelnu s profesionalnymi hostermi.

Pro takovýhle web je ten Wedos OK (taky jich tam pár mám), pro weby, kde je důležitá dostupnost, bych volil jinou firmu. Třeba takovou, která si nenechá vypršet DNSSEC klíče jako Wedos tento týden a neodstaví tím velkou část domén. A takovou, která při průšvihu nemlží a netvrdí, že "se to týkalo tak 3-5% provozu".
Mimochodem, jejich podpora 24/7 znamená "vyplňte formulář a počkejte 8 hodin na odpověď".
Doporučuji zohlednit statistiku: mereni.kyblsoft.cz

Nevim aktualni stav, ale emailem to opravdu trva. Nicmene maji chat a tam reaguji (reagovali) okamzite, potreboval jsem je nekolikrat vzdy to bylo promptne reseno, spoustu veci maji automatizovany, takze ja rikam OK. Na osobni stranky, eshopy apodobne je to dobra varianta, samozrejme netusim, jak s nejakm velkym eshopem s mnoha pristupy, to by treba bylo horsi, ale fakt netusim.

Ano, mají chat, na kterém jsem se ale nikoho nedočkat - po několika minutách vyskočila hláška "Bohužel již není žádný operátor dostupný." a odkaz na formulář.
A jejich vysvětlení:

V průběhu večera naše zákaznická podpora byla přetížená, protože přijala několik tisíc mailů a chatů s požadavky, které souvisejí s výše uvedeným problémem. Kolegové tyto požadavky postupně vyřizují.

Je samozřejmě je k smíchu - obvykle je totiž podpora potřeba právě v případech, kdy dojde k problému a právě to, jak se firma staví řešení problémů je kritériem její kvality - a to nejde jen o Wedos a zdaleka ne jen o hosting. Když si půjdu koupit boty, taky si je koupím tam, kde při případném problému tento vyřeší k mé spokojenosti.

Pujdes si koupit boty a v nakupaku nekdo zrovna nahlasi bombu, tak budes vsude vykladat, ze ten Bata je uplne neschopnej, protoze ti neprodal boty. :-)

Proste byla nejaka mimoradna situace, tak proste nemeli tolik lidi, to se stane, porad taky uvazuj cenu co platis.

Mas v podstate pravdu, ale trosku musim s Kurtom suhlasit. Ked Wedos zacinal siel sa pretrhnut, ked si mal nejaky problem. Nahanali zakaznikov kade tade, mali dobre ceny a vyborny support.
Teraz trosku sklzli do kolaji ala Forpsi...tie dobry hosting ked vsetko funguje...ale akonahle mas nejaky problem zazijes pocit frustracie a prve, co ta napadne je Forpsi nikdy viac.

Mas v podstate pravdu

Prosím tě, v čem má "v podstate pravdu"? V tom nákupáku, nebo v tom, že je normální nemít při problému lidi na podpoře a čekat x hodin na reakci? Fakt by mě zajímalo, co z toho ti přijde OK.
Podívej, já z toho nedělám katastrofu - mám u nich stránky naší rybářské organizace, stalo se to večer, kdy rybáři sedí buď na rybách nebo v hospodě a tak si celkem nikdo ničeho nevšiml. Nebudu tedy vyšilovat a psát o nějakých finančních ztrátách - i když jsem zvědav, jak se Wedos postaví k tomu, co deklaruje:

. U příplatkové služby NoLimit Extra garantujeme stejnou dostupnost, ale pokud dojde k součtu neplánovaných výpadků v jednom kalendářním měsíci delšímu než 5 minut, má zákazník nárok na celý měsíc provozu zdarma.

Ale prostě tuhle zkušenost mám a přišlo mi fér se o ní podělit, zvláště poté proto, že se stala tento týden a je tak vidět, že ty problémy Wedos má teď a není to nějaký výpadek x let zpátky, ze kterého už se třeba poučili a nebude se opakovat.

Nepsal, neb v poslední informaci deklarovali, že se vyjádří "V následujících dnech detailně prozkoumáme co se vlastně stalo a zajistíme, aby se to už neopakovalo. Přichystáme také oficiální vyjádření, kde se k celému problému vyjádříme."
Tak čekám, s čím přijdou. :-)

Ty sis koupil tu jejich akcii, nebo se jich v každém příspěvku zastáváš z jiného důvodu?
Třeba na tom odkazu si hned v perexu lze přečíst

Jako vždy jsme otevřeni a nic netajíme.

To je popis chyby?
Nepotřebuji tady dále diskutovat, jen jsem slíbil, že dám vědět, s čím přijdou - to jsem splnil, je na každém, co si z toho vezme.

Ja se jich ale vubec nezastavam.

Jen mi prijde evidentni, ze mas narok na mesic zdarma, tak by sis o nej mel rict. Email na podporu mas sesmoleny za 2 minuty, to se ti snad vyplati ne? Jina vec by samozrejme byla, kdyby s tebou vyrazili dvere a mesic zdarma nedali, ale kdyz se na to nezeptas, tak se to nikdy nedozvis. Samozrejme tva vec a tve penize.

Tu chybu způsobili oni - jak jsem psal, nechali vyexpirovat DNSSEC certifikáty. Takže srovnání s tím, že "nekdo zrovna nahlasi" je hodně mimo. Zadruhé od Bati ani tkaničky - to je právě ta zkušenost, kterou jsem s nima udělal. No a za třetí platíme jejich nejvyšší tarif, takže bych čekal nejvyšší kvalitu. Pokud ji nejsou schopni zajistit, mají to přiznat.