Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry pi3

Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o pomoc s Raspberry pi3. Kúpil som si túto hračku a potreboval by som do nej pridať ext. sieťový HDD,

__
Tiež by som potreboval vedieť, či je nejaký rozdiel v OS Linux raspbian a napr. Linux Ubuntu. Myslím tým, pôjdu mi rovnaké aplikácie na týchto systémoch? Povecme aplikácia motion - na zachytenie pohybu z IP kamier - rozbehnem ju aj na Raspbian OS?
Ak áno, ako túto aplikáciu do raspberry dostanem?
V linuxe som začiatočník, nepoznám tento OS a neviem ako pracuje.

__
Ďakujem.

1. není to hračka
2. zřejemě nechápeš že tam je úplně jiná architektura procesoru než v PC
3. nerozumím požadavku "přidat ext. síťový HDD" - ten je přece na síti, tak proč bys jej měl montovat do Raspberry?
4. ad aplikace: Ne, pojedou jen aplikace zkompilované pro danou architekturu a zařízení. tyto aplikace najdeš v dané distribuci, případně repozitářích určených pro daný HW.

A poslední rada: pokud linux neznáš, není vůbec dobré začínat s Raspberry, které je hodně specifické, i když díky tomu je dost hardcore (což je naopak dobře, protože win-BFU nemá pak dojem, že Linux je špatná kopie Windows, ale svébytný, textově orientovaný OS)

Čo sa toho sietiveho hdd tyka nikde ho nevidim na raspberiane. Povecme ze chcem nan skopirovat fotku. Ako ho najdem a skopirujem? Na windowse mi ten sietovy hdd ukaze medzi sietami tuto nvm kde ho hladat. Dakujem pekne.

A pre tie aplikacie mozem poprosiť nejaky link?
Vďaka.

V prvom rade si musis uvedomit ze potrebujes programy pre ARM (raspberry) CPU. To neni normalny pocitac s x86 CPU a nepojde na tom ziaden program urceny pre normalne PC (ani ziaden program pre linux!). Pojde tam len program vyslovene urceny pre raspberry (resp. pre ARM), NIC INE.
Niektore programy ku ktorym mas zdrojaky sa daju skompilovat aj pre ARM CPU. Sam to nezvladnes a ked sa to da tak to uz niekto urobil a najdes to googlom.