Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB FLASH DISK sa extremne prehrieva

Zdravím, kupil som len teraz pred pár minutami nový USB kluč a už po zapojení bol trocha horúci a po prekopirovaní cca 20gb je teda fest horuci. Predtým som mal plastový USB kľuč a tento je kovový...Je to problem alebo to vobec netreba riešiť?

SanDisk Ultra Flair 64GB alias mini ohrievač :)

Ja som mal takú istú skúsenosť so SanDisk 64GB 10speed. Taký bol horúci, že sa nedal udržať v rukách. Išiel iba rýchlosťou 4 speed, použiteľných bolo iba 8GB datového priestoru. Nad 8 GB sa nedolo nahrať nič.

Kúpil som nový SanDisk 64GB 10speed - situácia sa do bodky zopakovala.

Prešiel som na Kingston a odvtedy nemám žiadne problémy.

idem to vratiť...

ono žeje to horuce ma neserie :) len logicky mi pride že ak ma niečo vysoku teplotu tak to neni moc dobre
zase na druhu stranu nieje to nahodov tak že praveže taký plastový alebo pogumovaný USB kľuč nieje sice horuci ale dnu je ten čip rovnako horuci ako u toho kovoveho len stým rozdielom že sa teplo dostane von ak je to kovový obal...

diky za typ no rozhodol som sa pre Kingston DataTraveler R3.0 G2 64GB, objednal som to za 26€ s poštou čo je podla mna dosť vyhodné, a ten tvoj SANDISK je sice oveľa rychlejší no zase takmer o 20€ drahší :)

len toto by ma zaujímalo ako to je naozaj stým prehrievaním či ten kov je skor vyhodou alebo nevyhodou. kov je jednoznačne lepší vodič tepla takže sa nahreje rychlejšie ako plast a taktiež sa aj rychlejšie ochladí, zase kov sa dokaže zahriať na vačšiu teplotu ako plast ale kedže plast to teplo skor udržiava dnu a nepustí ho von ...v predajni mi hovoril že je lepšie ak je z kovu no tažko povedať či chcel poradiť alebo predať :D

Taktiež mám skúsenosti s prehrievajúcimi sa flash diskami, a musím povedať že hlavne od výrobcu SanDisk. No najfascinujúcejšie bolo zistenie po kúpe čítačky MicroSD kariet Kingston MobileLite Duo 3C že tá sa prehrieva tiež, a toto zahrievanie nespôsobujú MicroSD karty ale ten USB radič. Čítčka má aj USB-C, chcel som využívať hlavne na čítanie dát z MicroSD v mobile, čo aj funguje, ale to zahrievanie nieje zadarmo, % batérie vám ubúdajú pred očamy. Zaujímalo by ma čo je toto za nešvar...