Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Některá nastavení jsou skryta nebo spravována vaší organizací

Zdravím,

mám na PC Windows 10 Education, a v nastavení -> Přizpůsobení -> Zamykací obrazovka
se nahoře píše "* Některá nastavení jsou skryta nebo spravována vaší organizací"

Konkrétně to skryté nastavení je zobrazení Windows spotlight na zamykací obrazovce. Ve výběru pozadí mám pouze obrázek nebo prezentaci (na druhém PC možnost Windows spotlight je)

Pokud se nepletu, tak můj počítač do žádné organizace nepatří, a tak opravdu netuším, proč mám nastavení skryté.

Řešení:

Máte někdo nějaké nápady kde může být chyba? A nebo je to bug Windows?

PS.: Přijde mi, že jak má Windows milion edicí, tak se o to autoři nezvládají starat, a funguje to všechno tak nějak napůl ....

ano, licence je z dreamsparku. Čili od tam mám ten dvaceti pěti znakový klíč.

Na internetu jsem našel instalačku windows, stáhl, nainstaloval, následně aktivoval klíčem.

Nevím proč bych měl být součástí nějaké školní skupiny, nevím kdy by se mi do toho počítače stihla nastavit, a nevím jaká skupina by to měla být.

Též nevím, že by jsme měli na škole nějakého zaměstnance, co se stará o to jak budou studentům doma fungovat počítače. Myslím, že tohle vůbec nikoho nezajímá.

To bude dané tím klíčem co jste ve škole dostali. Také máme ve škole, respektive měli jsme ve škole, když jsem do ní chodil (a ti co tam chodí ještě mají), k dispozici sw pro výuku. Nevím jestli i windows, ale určitě microsoftí ofice a pak spoustu specializovaných programů, které by si vzhledem k cenám domu opravdu nikdo nekoupil a ty firmy už konečně pochopili, že když má student v počítači sw za 3 miliony, tak že té firmě rozhodně nevzniká škoda 3 miliony, ba co víc, nevzniká žádná škoda, ale spíš reklama a povědomí o jejich sw. Mimochodem ty tři miliony jsem si nevycucal z palce, to byl jeden takový exemplární případ, kdy u někoho takovou cifru vypočítali a v novinách to bylo jako otřesný případ krádeže na akademické půdě (bylo prý tehdy běžné dělat čas od času šťáru na kolejích). Když jsme to četli a spočítali, zjistili jsme, že to nemusel být vůbec žádný softwareový magnát, protože jenom taková základní výbava nám na ty 3 miliony vyšla.

Zkuste si vyhledat nějaká pravidla, určitě je najdete tam, kde jste získal svůj klíč, možná tam najdete kontakt na osobu, která za to odpovídá.

Jak vyzrát na - některá nastavení jsou skryta nebo spravována vaší organizací.:

Nainstalovat si Windows 10Home H a tam žádné organizace nejsou. A jeto...
Nebo:
Při instalaci Windows 10 Professional H, nebo Education H
1). Odpojit se od internetu! "Organizace a firmy používají internet." A tímto se právě vyhneš organizacím.
2). Po dokončení instalace bude ještě nějaké nastavení, takže:
3). Klikneš na volbu Nemám internet. (tato volba tam bude pouze když budeš odpojený od internetu)
4). Klikneš na volbu Používat omezené nastavení (nebo nějak tak, nevím přesně).
5). Klikneš na volbu použít offline účet (tato volba tam je když je připojen internet)
6). Hotovo, zbytek je na tobě. od této doby žádná organizace nebude spravovat tvoje PC.

Edice H nemá nainstalované ty multimediální blbosti a jiné sračky, některé MS Store aplikace, které stejně nepoužíváš a asi nebudeš.

Ale až se připojíš k internetu a zapneš PC, budeš čučet. 😁.. Skočí okno aby sis dokončil instalaci, kde tě budou nutit aby sis
nainstaloval nějaké zvrhlé služby, jako Windows Hello pro firmy a organizace, služby aby tě mohli sledovat, služby aby se odesílali tvoje soukromé
data a nastavení systému do Microsoftu, všechno proto aby tě mohli šmírovat, atp. Takže nebudeš nic podnikat a klikneš vlevo
dole na volbu "Nastavit později" Ale toto okno se bude občas při zapnutí PC spouštět, Ale to se dá jednoduše vypnout, aby se
to nespouštělo. Doporučuji vypnout Windows Update (někdo bude protestovat). Jebej na kecy ostatních, nebudou ti nařizovat co máš mít
zapnuté, aby tě to otravovalo. A bez WU budeš mít svoje PC pěkně pod kontrolou, protože když MS zjistí nějaké nekalé nastavení
systému, tak v příští aktualizacích ti to nastavení zase pěkně vrátí tak jak to bylo, jak to necheš 😂. A klidně tam můžou
vrátit tu červenou hlášku, že některé nastavení spravuje organizace.. Zákázat Windows update u W10 není jen tak a vypnout je
prostě nejde, jako to šlo u W7, nebo u W8... Když je vypneš, stejně budou někde skryté, zapnuté a když zjistí, že si to vypnul,
tak se to zase zapne. Takže budeš muset použít nějaký stop updates, jako já... Časem WU zapnu a stáhnu si aktualizace, které
jsou potřebné jen pro systém. Potom to zase vypnu...

PS: Jak se přihlásíš účtem Microsoft, Hlavně si nestáhni aktualizaci Windows Hello, zapneš WU je všechno ztracené. A zase ti organizace budou spravovat PC. Jsou to kurwy.

dedo, je to jinak, uz asi 20 let:
"nastaveni jsou spravovana vasi organizaci" znamena jen to, ze v konkretnim miste co sis zobrazil (ovladaci panely apod) je natvrdo ovlivneno nastavenim v registrech v podvetvi "policies".
proto to muze hlasit i v home verzich wirdows, ktere jinak domeny (organizace) a zadne gpedity neznaji.

takove nastaveni vznikne napriklad bezhlavym kopirovanim a spoustenim navodu nebo ruznych udelatek z internetu.

s registraci pri instalaci wirdows to nema nic spolecneho.

Doba minulá - už ani u Pro verze to tak není, že stačí nepřipojovat kabel/WiFi:
https://www.pcmag.com/news/installing-windows-11-pro-to-require-internet-connection-microsoft-account

https://www.neowin.net/news/here039s-how-you-can-setup-your-windows-11-device-without-an-internet-connection/
- On the OOBE "Connect to the internet" screen, press Shift + F10 to open the command prompt
- Type "OOBE\BYPASSNRO" (without quotes) and press enter
- This will reboot your system, post which you should see "I don't have internet" option