Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosba o volbu ze dvou disku

Dobrej den
Mam na vas dotaz, mam na volbu ze dvou disku M.2 s velikosti uloziste 240Gb.
Jde o disky, nebo jak se to jmenuje :-), oba dva jsou 6G/s :
ADATA 240Gb
Samsung 240Gb

Nekdo mi rikal ze ADATA nebrat, jenze ten SAMSUNG je zase drasi skoro o nakych 800Kc, ma otazka zni, ma cenu ten litr vymaznou za ten Samsung ?
Dekuju, v informatice se nejak nevyznam, tak jestli jsem neco spatne napsal, tak se ne me nezlobte.

# Pro jakou "Zakladní desku" ? Díval jses na stránkách vyrobce, zda-li jsou uvedeny v "LISTu" kompatibility ?

TiP ~ Dle zakladní desky etc. bych radeji zakoupil [ADATA] jak [Samsung], , mam si hned koupit Samsung Galxy 7, jen proto ze je Samsung ? :-).
"JAK TO, PROC?", protoze treba 240Gb M.2 od Samsung, nám delala problém na dvou zakladních deskách ASUS Z270/H270 pro Kaby-Lake, kde jeden M.2 vubec nenabehl a druhý se v OS sekal, objednali jsme tretí, ten nam restartoval i desky Skylake, spolupracovník kontaktoval "Support Samsung", problém s Firmware.
* Nekteré vyrobky ADATA znám, nemálo jsme jich testovali, treba nekteré RAM, nebo SSD bych od nich urcite nezakoupil, ale nekteré M.2 nemají spatné, ve vykonu (rychlost zapis|ctení má prakticky samé jako [SAMSUNG], samozrejme zálezí i od zakladní desky, jedno M.2 jsem od ADATA i zakoupil, ale jen 120Gb, mezitím nez zakoupím OPTANE, zadny problém jsme nikdy s M.2 od ADATA nemel ani nemeli (radci zaklepu :-)), v domacím uzití jsem ho jen zastrcil a hotovo, zadné komplikované nastavování.
(tech usetrenych 1000Kc vloz do neceho jiného, nebo se ozer, za me je zbytecné doplacet za to samé uloziste jen proto ze je to Samsung)

* Nekteré vyrobky ADATA znám, nemálo jsme jich testovali, treba nekteré RAM, nebo SSD bych od nich urcite nezakoupil,

Ja mam od nich prave tu pamet ram ::) , 8Giga DDR3 a jedou uz pres rok, nestali moc, proto sem chtel vzit aji ten M2.

jedno M.2 jsem od ADATA i zakoupil, ale jen 120Gb

Kdyz ho teda mas, ne ze bych ti neveril, ale nemohl bys mi udelat nejakej screen, nejaky mereni jak rychle jede prosim te, jenom k porovnani vis ?

ADATA SP550 M.2 2280 SATA 6GB/s SSD Test|Benchmark

1) Uvod
2) Specifikace
3) HDTune Benchmark
4) AIDA64 Benchmark
5) Záver
BONUS : ADATA SSD ToolBox nastáhnutí

1. Uvod

# Voilà, par testu, zda-li chces vice, nebo urcity, kontaktuj me pres zpravu (v pravo nahore).
• Testu jsem provedl jen par zakladnich, jako "zapis, cteni ..", , jako SW jsem nainstaloval trial verzi "HDtune" a posledni 64Bitovou "AIDA64".

2. Specifikace

Kapacita uloziste : 120Gb
Certifications: CE, FCC, BSMI, VCCI, KCC
MTBF: 1,500,000 hours
Tip disku : M.2
Znacka : ADATA
Oznaceni : SP550
DRAM cache Buffer
RAID Enigme | Data Shaping

[img=/file/view/28578-adata-xoxo-png]http://pc.poradna.net/file/view/28578-adata-xoxo-p ng[/img]

• Zde jde videt, jak dokaze podat neco stabilniho, jak to rict .. , problém jsou ze u nekterych né jen [M.2] ci [SSD] disku jsou znacné 'vykyvy' v zapisu, cteni, coz jde videt v testech na takovych 'krivkach', kdybych dle nize uvedeného obrazku nevedel ze jde o [ADATA] , zrejme bych tipoval ze jde o nejaky kvalitnejsi disk stredni tridy.

3. HDtune : www.hdtune.com

[HDTune : "BENCHMARK"]
[img=/file/view/28576-adata-sp550n-hdtune-benchmark-png]http://pc.poradna.net/file/view/28576-adata-sp550n -hdtune-benchmark-png[/img]

[HDTune : "BENCHMARK FILE" ]
[img=/file/view/28575-adata-sp550n-hdtune-benchmark-file-png]http://pc.poradna.net/file/view/28575-adata-sp550n -hdtune-benchmark-file-png[/img]

4. [AIDA64]: www.aida64.com

* Pouzil jsem TRIAL/testovaci verzi, ktera k nekterym BENCHMAR|Testum nema pristup, nebo jsou vysledky skryty, spusteny byly jen zakladni.

[AIDA64 "LINER READ"]
[img=/file/view/28577-adata-sp550n-aida64-benchmark-png]http://pc.poradna.net/file/view/28577-adata-sp550n -aida64-benchmark-png[/img]

5. Záver

• Myslim ze vysledky nejsou vubec spatné tak jako celkova stabilita pri zapisu|cteni tohoto 'levného' [M.2] disku, slibenych 500MB/s neni problém opravdu obdrzet ;-), bohuzel test byl proveden na disku, na kterém byl nainstalovan samotny 'Operacni Systém" na kterém "BENCHMARK" probihal, coz se také projevy na vysledku, kde jako samostany disk by podla samozrejme o chlup rozdilnejsi vysledky.

• Jako disk, za 60$ coz je cena priblizna cene SSD stejné kapacity, dle mne kdo potrebuje zrychlit OS a rozjed trochu tesi SW (podporuje i LDPC ECC technology), je ADATA SP550 dobra volba, nestoji moc, vyzkousené je mame na vice zakladnich desekach a problém se nam kupodivu nikde neprojevil, coz o dvou M.2 SAMSUNG nemuzu rict to samé, stale maji problém s Firmware, to samé bylo u SSDécek EVO etc, nam vyhazoval ERROR na dvou zajkladnich deskach ASUS Z270|H270, bud to restartoval nebo zatuhaval OS, anomalie projevoval i na Z170, jestli dokaze ADATA vyrobit neco kvalitniho, pujde zrovna o uvedeny [M.2] a kdo hleda levny [M.2] s akcepotovatelnou kvalitou a vykonem, neboji se experimentovat :-D , bych i uvedeny [M.2] ADATA SP550 i doporucil, bohuzel myslim ZE BY ZDE NIC TAKOVEHO NEPROSLO :-p (protoze to nikdo nenapsal na GOOGLU, nebo na DDxxrld.cz)

PS : POZOR na velikost, je to opravdu malické :-) Ono to ma nejaké '2 na 8'Cm, v praci 60Gb co jsme pichali PCs, ty meli snas jen 2x4Cm :-)

BONUSdobrá utilitka na stáhnutí : ADATA SSD ToolBox
TiP ~ Vice informaci, rozmery, technické paremetry najdes v prilozeném .pdf (z oficialniho zdroje) : http://www.adata.com/upload/downloadfile/Datasheet _SP550%20M.2%202280_EN_20160621.pdf

VELIKOST
Rozmery (L x W x T): 22 x 80 x 3.5mm
Vaha: 8g

[img=/file/view/28579-xoxo-png]http://pc.poradna.net/file/view/28579-xoxo-png[/img]

Poznámka:
M.2 SSD má smysl jen když nabídne něco více/ NVMe, vyšší rychlost než levnější SATA verze.
(stále mi vadí nedořešené teploty/chlazení na "topivých" herních strojích při plném zatížení)
Jinak ten základní uvedený test je povedený i když nevypovídá nic o životnosti.
(navíc ty dva uvedené M2, v dotazu mají podstatně rozdílnou záruku)

stále mi vadí nedořešené teploty/chlazení na "topivých" herních strojích při plném zatížení

# Kdyby v mém prípade hrál, mám druhy M.2 port pod grafickou kartou ;-). (Ale ten si chci nechat na OPTANE jestli si nechám plotnové HDDs na jejich zrychlení)
* I tak vidís, ze má jzn pokojovou teplotu 20/25C°, i kdyz pravda ze je PC prakticky v 'IDLE'

M.2 SSD má smysl jen když nabídne něco více/ NVMe, vyšší rychlost než levnější SATA verze

# Odpovídal jsem jen polozenou otázku, diskuze co je lepsí a není by bylo myslím podstatne delsí a myslím ze s hodne PRO a PROTI u vsech stran, nic není az tak dobré aby to bylo lepsí jak vsechno ostatní ;-) (55-65€ za 120Gb 85-90€ 250Gb není vubec spatné, kde dokáze konkurovat nekterym z vysí gategorie)
*Navíc test zivotnsti by byl pri kazdém testu jen teorerický, nebo by jsi ho musel topit a prepisovat peknou rádku hodin, dnu, mesícu, mozná i roku (holt nebívá nez uvést informaci tak, jak jí uvadí vyrobce) :-p

Dik, ale az takovou vycerpavajici odpoved jsem teda necekal :-D
Tak jak prijdu z prace domu tak ho obednam, vcera jsem jeste o tom neco hledal, moc jsem tomu co jsem nasel nerozumel, ale asi mas pravdu, ten samsung ma nejaky negativni navrat.
Jo jeste posledni otazka, porovnaval jsem ty tvoje vysledky a chtel jsem se zeptat, je mozny by ten adata byl treba aji 4x rychlejsi jak muj HDD ?

Tak mam usetrenych skoro 9 stovek, ti posilam alespon jednoho virtuala :beer:, me je jedno jestli je to znackovy nebo ne, ty ram mi taky jedou v pohode, nez jedno virtualni :beer:, tak jeste jednou diky vsem, nevim jak to oznacit vyresene.