Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chmod 777 přes ssh

Už do toho čučím celý den a změna oprávnění na jedné složce je cíl který mi umožní mi jít spát. Googlím, ale už mi to nejspíš nemyslí.

Snažím se přes ssh změnit atribut složky na 777. Jsem přihlášen, přímo nad složkou kterou potřebuju upravit.

Neví někdo?

Díky

Tak vidis kam az ta zblbli tieto balikovacie systemy.
Za prve zalezi aky balikovaci system pouziva tvoj linux, apt nie je jediny, vies, ze ine distra m aju zase svoj.
Ono je to v principe jedno, za starych dobrych cias by si spravil wget mc a compile, make a make install.
AK by mc nenabehlo riesil by si zavislosti na zaklade chybovych hlasiek z logu.

[Alternativa]
# Podle mne prikazem typu :

sudo apt-get install apache2 -y

(apt-get install apache2 apache2-doc apache2-utils)
# Ale hlavne slozce zadat opravneni (ale to uz ted asi vis co ? :-p ):

sudo chown -R Redsnake:www-data /var/www/html/
sudo chmod -R 770 /var/www/html/

TiP ~ Jestli pouzivas jen SSH a nemas GUI, tak po instalaci muzes chod APACHE zkusit overit pres :

wget -O verif_apache.html http://127.0.0.1

* precist ulozeny HTML

cat ./verif_apache.html

(jestli budes html volat pres port :80, apache by mel pouzivat, nebo cist co je ulozeno /var/www/html ) # Nasledovne muzes pokracovat, ninstalujes PHP, MySQL a mas vse na spusteni WEBu. Dle prostredi treba s :

sudo apt-get install libapache2-mod-php5 php5 php-pear php5-xcache

[PHP Admin]

sudo apt-get install php5-mysql

Ve slozce/HTML vymaz index.html a nahrad ho s index.php

echo "<?php phpinfo(); ?>" > /var/www/html/index.php

* Muzes zkustit na WEbovém navigatoru ten index.php spustit, uz by to mela naskocit stranka s informacemi o tvém PHP (phpinfo urcite znas)
A nakonec [MySQL]

sudo apt-get install mysql-server mysql-client

# Rad bych ti doporucil Raspberry Pi, mam jeho model Pi3 s 1Gb RAM a nema problém dlat PHP server kuprikladu pro 'Wordpress', mala spotreba a vykony, zkousel jsem i PHP 7.x a BENCHMARK mi dal velmi pekné vysledky. (bohuzel s instalaci PHP serveru na NAS opravdu zkusenost nemam, ale tak ono to funguje na stejny zpusob)
* Kompatibilni Windows 10 IoT.

# To urcite zkus ;-) (od toho se pak neodlepis uvidis).

[TIP ~ NA ZAJIMAVY KONCEPT]

# Momentalne na nem zkousim 'ThinkClient' (lehky klient), to <1Gb> je zcela dostacujici : rpitc.blogspot.fr
# VIDEO ukazka "ThinClient" v praxi, pripadne mi to hodne zajimavy koncept : watch
* Umito i z tech znamejsich :

Thin client
RDP remote desktop
Citrix
VMware view
H.264

# V otazce WEB, mi na tom jel nekolik mesicu "Worpress", bez nejakych problému vykonu (slo jen o takové boci stranky, kde nebylo nikdy vic jak 15/20 lidi on-line), jestli muzes nekde Raspberry zakoupit, bych ti opravdu doporucil vzit rovnou Pi3.
Mimo to mas i [GPIO] (ty PINY), které muzes také ovladat pres WEB, bohuzel na Pi2 je zcela dostatecné, ale prece jen Pi3 ma nahoru a prida hodne ja plynulosti, treba na Ubuntu nebo nejakém Media serveru jako OSMC citit jde. .
* Bluetooth, Wifi, LAN, 1Gb RAM vubec neni spatné, osobne bych Raspberry Pi1/2 zakoupil jen k vyuziti GPIO, Pi3 je uz vic multymedialni, na svizneji chod operacnich systému, i kdyz PHP server jde i na Pi2, tak jako Minicraft Server, ale je zapotreby ho trochu OC :-).

PS : Navic kdyz na 'Raspberry Pi' neco spatne udelas, nebo poseres, vytahnes jen [SD] kartu, preformatujes a jedes znova ]:) ..
* Mas-li vice SDs karet, muzes si udelat mensi sbirku, na jedné karte muzes mit Ubuntu Mint, na druhém Raspberian, Server PHP, Windows 10 IoT, moznosti je opravdu hodne, tak jako herni konsole viz "Retro Gaming" ;-)