Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní deska do 2500,-

zdravím, mam 2500,- a chci si koupit novou základní desku, mám procesor AMD Phenom II X6 1055T 125W . 8GB ram ddr3, zdroj mám 420W.
momentálně mám základní desku - > MSI 760GM-E51 - AMD 760G, takže bych preferoval spíše MSI, nevadilo by i GIGABYTE :)

Můžete mi doporučit za tu cenu, poměr cena/kvalita tu nejvhodnější základní desku :)

# [AMD Phenom II X6 1055T] neni az tak spatny procesor, na MThreads aplikacich se drzi i dnes.
# Ale z tech dvou, v pripade ze to myslis vazne, bys se prece jen priklonil k té Gigabyte, i kdyz CHIPSET [990X] prinasi o proti 970 jen SLI|Crossfire, i pres chaby BIOS, opravdu stabilni, nemel problém udrzet AMD FX@8370 na 5Ghz stabilne, to plati i pro ram, ci celkovy Overclock NB, to taky diky lepsi "napajeci kaskade".
*Obe dve desky znam velmi dobre, jelikoz jsem na ne psal na nasich WEB strankach 'recenze', Overclock, zda-li potrebujes podrobnejsi informace, nebo neco vyzkouset, obe mam zrovna poruce, tak staci se zeptat, nebo napsat soukromou zpravu (v pravo nahore)

TiP ~ Nevim co presne znamena "ZANOVNI", ale ta GIGABYTE je na ALZE za 2000Kc !! https://www.alza.cz/gigabyte-990x-gaming-sli-sleva -d4440307.htm?o=2
* Co se tyce tvého procesoru, je se zakladni deskou kompatibilni : http://www.gigabyte.fr/Motherboard/GA-990X-Gaming- SLI-rev-10#support-cpu

[img=/file/view/28583-msi-giga-png]http://pc.poradna.net/file/view/28583-msi-giga-png [/img]

# Hm, zas je pravda ze se mylis jen zridka a cich na ne mas ..
# V kazdém pripade to zacina byt zbytecne dlouhé, voilà, za me ta Gigabyte 990X Gaming SLI "ZANOVNI", vic bych do toho nerval.
* 2 000Kc na UPgrade na Phenom II je takové lepsi horsi reseni, jak kupovat neco drasiho, USB 2|3 portu, tak jako SATA 3|6Gb/s uz budou stejny pocet i u Asus ROG Formula V, stejne jak jejich rychlost prenosu.

# Intel Pentium G4560 ?! Tak o tom zadna pritely !!

- Navic jde o prvni Intel "Pentium" vubec , které podporuje "Hyper-Threading" (kde dokaz podat v MThread aplikacich vykon jako 6Modulovy AMD FX@6300), navic jde o CPU které ma vyborny pomer "CENA - VYKON" tak jako dalsi mensi vychytavky které nabizi Kaby-Lake jako vylepseny Speed-SHIFT, procesor, ktery nema problém se merit s procesory i3@6100, ono, vse az na AMD@FX je lepsi jak AMD Phenom II (osobne jsem to bral tak, ze ma jiz CPU zakoupeno, zrejme jsem to spatne pochopil, ale o se mi stava furt tady)
* Jen si nejsem jisty s podporou OPTANE.

no jo...jenže já ten procesor mám cca 2měsíce..

No jenže kolotoč,kdyby se optal dva měsíce zpátky tak mohl mít novej pořádnej komp,takhle CPU na hov... low end prkno který chce nahradit a prachy se točí ovšem výsledek mizernej,ono za 2,5 se dá sehnat bazar na FX komplet s RAM a slušnou MB než toto....