Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL - zmena datadir a hesla root uživatele.

Zdarec,

Čo sa týka databáz a MySQL, tak som tu začiatočník.
potrebujem poradiť, chcel som nastaviť Database directory, otvoril som teda server root složku, kde bol súbor my.ini tam som zmenil v riadku datadir umiestenie, do tohto umiestenia som prekopíroval celý priečinok data (pôvodný adresár databázy). Avšak vždy pri štarte databázového servera prehodí umiestenie datadir späť na pôvodné. Ešte dodám že nové umiestenie databázy bude na inom disku než je server root složka.
Další problém je, že keď zmením heslo k "uživatelovi" root cez PhpMyAdmin tak my po reštarte servera vyskočí hláška:
SQL error: #1524 - Plugin '*2470C0C06DEE42FD1618BB99005ADCA2EC9D1E19' is not loaded
samozrejme v súbore config.inc.php som heslo zmenil.

MySQL 5.7.11 x86
PhpMyAdmin 4.5.5.1

Zmena hesla sa robí tak, že zastavíš server, vytvoríš súbor s príkazom pre zmenu hesla a spustíš server s parametrom init-file, ktorý ukazuje na ten súbor s príkazom pre zmenu hesla. Podrobný popis je v manuáli:

Príkaz na zmenu hesla:

ALTER USER 'root'@'localhost' IDENTIFIED BY 'MyNewPass';

Spustenie MySQL servera s parametrom init-file:

mysqld --init-file=C:\\mysql-init.txt