Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s Vistou?

Dobrou půlnoc!
Dnes mi konečně dorazil balíček až z dalekého Nizozemí s Windows Vista - v rámci programu Express Upgrade.
A chtěla jsem se zeptat, co bude podle vašeho názoru nejlepší s Vistou provést. Mě napadly 3 možnosti:
- hodit je na pár měsíců do šuplíku a zůstat prozatím na XP
- upgradnout z XP na Vistu
- udělat dualboot s XP a V

HW: notebook Asus, 100 GB HDD, 1 GB RAM, slouží většinou jako domácí PC, na baterku jezdí jen přes školní rok

Počítač mi slouží převážně na internet a občas nějaké to psaní, chci mít funkční wifi (někteří si možná ještě vzpomenou, jak mi zlobila), ostatní programy/hry/aplikace nejsou nezbytné. V podstatě je mi asi úplně jedno, jestli pojedu na XP nebo Vistu.

P.S.: ocenila bych příspěvky k věci - nechci rady typu "vyhoď vistu do koše a sežeň si linux":-)

Dík za rady ;-)

Tak ak to instalacka umoznuje tak si urob dualboot a uvidis ci ti v tych vistach vsetko funguje. Dufam ze mas na disku 2oddiely. Nechapem co riesis.
Alebo ako uz bolo pisane - urob si image systemoveho oddielu s WinXP. Nahod tam len Vistu ak sa ti nebude pacit tak to vratis za par minut do povodneho stavu (XP) z toho image.
P.S. Ja osobne nevidim zmysel skusat OS na Virtual PC ::) Bud ten OS chces (v tom pripade si ho nainstaluj) alebo nechces (v tom pripade si ho nenainstaluj).

XP nebo Vista ...

... "hodit je na pár měsíců do šuplíku a zůstat prozatím na XP"
... "upgradnout z XP na Vistu"
... "udělat dualboot s XP a V"
... "převážně na internet a občas nějaké to psaní, chci mít funkční wifi"

Dle mého skromného názoru záleží v tomto případě spíše na vkusu uživatele.
Na zmíněné využití "postačí" jak XP tak i Vista - a myslím, že problém by u takových požadavků neměl být zásadní v jakémkoliv ohledu ...
Spíše půjde o priority - u notebooku bych na rozdíl od PC nezatěžoval HDD zbytečně velkým obsazeným místem - z čehož mi vychází - dal bych přednost pouze jednomu systému (max. bych využil Virtual PC pro vyzkoušení/seznámení).

Tady bych viděl rozdíly spíše výkonnostní (konfigurace hardware), které můžou, ale také nemusí v zásadě vadit - pokud je NB používán zvláště jako alternativa místo (k) domácího (- mu) PC ... (jenojádro/dvoujádro, 1GB RAM/2GB RAM, integr. grafika/samostatná, výdrž na baterie atd. ...

... u použití jako Office, Internet a další běžné (jednoduché) multimediální aplikace typu přehrávání hudby/videa jsem nezaznamenal (zásadní) problém s Vistou, kterou jsem měl možnost alespoň na pár dní vyzkoušet/jinak doma používám převážně XP (v něm zmíněné Virtual PC také s Vistou). V práci 98, XP a někdy se "vrtám" u rodiny ve Wind. Milenium, které mi poněkud nepřirostlo k srdci...

Hry hraji svátečně/a v tomto případě u Visty nezkoušel ... tady jsem vyslechl velké stížnosti od známého na jehož nový lepší NB s Vistou/kupovaný v půlce února nešla nainstalovat (instalace neproběhla korektně) takřka polovina her jenž jela standardně na XP. Jsem si vědom, že ač se situace kompatibility software stále zlepšuje - nadále zůstávají problémy různého typu u některých verzí (nejen) náročnějších programů, které běžně výborně šlapaly např. pod XP ...

Pokud bych si ovšem kupoval nový notebook (pravděpodobně již s předinstalovaným OS) na zmíněné požadované skutečně běžné účely/práci a nešlo by mi prvotně o "nejvyšší" výkon, měl alespoň jako min. 1 GB RAM - ano - ani Vista by mi nevadila ...