Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč mi procesor v notebooku blbne?

Mám nový notebook Compaq Presario R4155.Byl bez OS. Nainstaloval jsem Win XP Pro SP2 + ovladače.Vše bylo v pohodě ale potom se to najednou spomalilo.Najednou vidím v Tento Počítač-Vlastnosti-je tam místo 2.2GHz 448MHz a potom dokonce 998MHz.V Biosu je vidět dobře.Prosím poraďte.

Dulezita informace jaky tam je procesor nebyla uvedena, predpokladam ze tam je AMD Athlon 64.

Pak si neco precti o technologii PowerNow!.

PowerNow! is speed throttling and power saving technology of AMD's processors used in laptops. The CPU's clock speed and VCore is automatically decreased when the computer is under low load or idle, to save battery power and reduce heat.

AMD_PowerNow%21

Píšou, že u AMD procesorů je pro laptopy používaná technologie PowerNow!, která automaticky sníží frekvenci a napětí při nečinnosti nebo nízké zátěži, aby se šetřila baterie a omezila teplota.
Při neznalosti cizích slov a absenci slovníku se dají tyto informace najít i v češtině.

ale potom se to najednou spomalilo

co konkretne sa spomalilo a kedy (po akej dobe)? Technologiu powernow by si nemal nijak pocitit na vykone (ak vykon treba tak to automaticky prepne na max a nic si nevsimnes). Takze ak sa ti nieco citelne spomalilo, tak si chytil asi nejaky vir apod. alebo sa zacal CPU prehrievat apod.

Ked ta irituju len tie cisla tak tie su OK.