Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte s vyberom dig. hodiniek

Dobry den,
chcel by som si kupit nejake digitalne sportove naramkove hodinky, platovy strop by bol tak 1500 - 1800 Sk.
Mali by mat nasledovne parametre:
teplomer
vyskomer
kompas
stopky/alarm - to uz maju asi vsetky
podsvietenie
barometer je vyhodou, ale nemusi byt.

Pozeral som sa po tychto 2, ale na znacku Canyon mi v jednom kamennom obchode povedali, ze su to smejdy:
NavMaster SW2: akcia.predajpc.com
SkiMaster SW3: akcia.predajpc.com

Viete mi pripadne poradit nejake ine? Uprednostnujem obchody zo Slovenska, pripadne aj z CR (ale aby posielali do SR).

Dakujem.

Když už bez ručiček, tak se mi líbí ty druhé.

Zároveń se tu přižívím, co kdyby...
Já zase chci hodinky s vibračním alarmem. S vibračním proto, že když v autobusu usnu, nepředpokládám, že by mě spolucestující budili, že mi to zvoní, ale škodolibě by mne pozorovali, jak se budu tvářit po přejetí...
Zatím jsem objevil jen se mi tyto
timex-t41701-expedition.html

[http://www.hodinky.cz/photos_rozdeleni/T/T41701-x.j pg]

Materiál: ocel
Řemínek: ocel
Vodotěsnost: 50 m
Napájení: baterie
Záruka: 24 měsíců
Funkce: INDIGLO - noční osvětlení, QUICK DATE - systém rychlého nastavení data, datumovka, vibrační alarm, luminiscenční ručičky, otočná luneta

Upřednostńuji ručičky.

hm, taky by se mi líbily hodinky s vibračním alarmem, jenže já to mám horší :-( Hodinek s vibračním alarmem jsou na netu mraky, ale všechno to má kovový/plastový řemínek a já chci textilní. Jediné, co jsem zatím našla, je tohle: http://www.livecd.cz/casio-prs-400b-2/se-detail-441 .html - mají řemínek kůže/textil, což je fajn, ale zase mi ty hodinky přijdou děsně přeplácaný. Mně stačí hodiny, datum, alarm (vibrační) a ten textilní pásek :-)

Z tech kvalitnejsich digitalek se podivej jeste na Casio, jinak je to podle mne jedno. Stejne tam bude chip od jednoho velkovyrobce, ktery to dodava vsem ostatnim.

Z toho, ze ti v kamenem obchode rekli, ze jsou to smejdy si nic nedelej. I "smejdy" mohou dobre slouzit. Zkus si projit diskuze ohledne techto hodinek. Pokud tam nebude moc negativnich reakci, klidne do toho jdi.

Ja nosim Casio se 150 zaznamovou databankou a planovacem uz asi od 1995 :-)
Maji flash, takze se nic neztrati ani pri vymene baterky a podobne veci.
Ted to vypadalo, ze se se mnou rozlouci a kdyz jsem hledal nahradu, zjistil jsem, ze podobne uplne prestali delat. Nastesti to rozdychaly. Asi bych je oplakal.

Nejsou to nahodou "Casio 676 DBC-610"? Tak tyhle skvosty jsem koupil asi leta pane 1994 a dodnes mi slouzi k plne spokojenosti. Sice se uz trosku rozhasil frekvencni syntezator /ci co tam je/ - uhne to tak tri sekundy za tyden (kdyz byly nove, delalo to tak sekundu za pul roku), ale to jsou male veci. Predloni jsem poprve menil baterku. Postulat: pokud nove orloje, pujdu opet k panu Casiovi. Mno, mozna jeste Seikovi...

K cemu je tohle dobre? ::)

Edit: Analogy moc nemusim. Digitaly nosim od svych cca desiti let a uz bych si na analog nezvykl (znas to - stareho psa...). Uprednostnuji spis "technicky" vzhled v kovu s mineralnim sklickem + nejakou tu fci navic. Takove ty kulate-zaoblene-futuristicko-sportovni kosmicke chronometry z plastu bych na pazouru nedal. I kdyz asi nebudou spatne. Toz tak.

Již před nějakou dobou jsem si všiml, že dost ustupují (i v poptávce) čistě digi modely hodinek - pro náročné, při kterých se až tajil dech ::). Postupně je nahrazují (kdejakou fajn funkcí) i jednoduchší mobilní telefony. Vlajku sice drží sportovci, ale to již jde o kusy, které často designově s oblekem moc krásy nenadělají ... jo... doba jde dál - lidé se přispůsobují ...
Přesto u mne (přísahám!) nevyhraje mobil nad dobrýma hodinkama na zápěstí. V současné době nosím již pouze mechaniku (Omega, Doxa), která má své kouzlo v jiných ohledech, přesto mé sympatie k čistě digi modelům se super vzhledem přetrvávají/něco mne k nim táhne/chybí mi...

Ty Junghansky znám - ano ... líbí se mi - k lepšímu šatu jsou opravdu hezké/splňovaly by mou představu.

Ovšem i ty CASIO WV-M400D-7 jsou v tomto ohledu dosti fajn - kovová klasika s dobrým vzhledem :-). Pro mne nostalgie a vzpomínky na mé první digi/ano byly to nějaké "jednoduchší" Casia (myslím, že jsem tehdy ani v noci nespal...).

Ty Casia jsou taky moc hezke, ale netusim, jak dlouho dokazou jet bez slunicka (dle datasheetu to nema baterku - asi tam bude nejaky vysokokapacitni kond). Stava se, ze treba tri dny nevylezu z "interieru" a chciply chronometr je to posledni, co bych pak potreboval.

Tak pokud je to něco na způsob EcoDrive (což v případě těchto Casii - netuším) neměl by být problém "bez sluníčka" funkčit velmi, velmi dlouhou dobu - až o tom (tri dny nevylezu z "interieru") nemá smysl přemýšlet/trápit se. Ale přesný význam/možnosti technologie tohoto typu si nepamatuji (bylo mi to kdys v hodinářství vysvětlováno... paměť má ... už nevím/sám bych se někde musel znovu mrknout).