Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční zvuk

Dobrý den,
mám notebook HP ProBook 450 G0 s operačním systémem win 10 64bit.
Asi před týdnem mi vyskočilo na notebooku že je potřeba tovární nastavení(z ničeho nic se tam něco potentovalo). Ale tovární nastavení proběhlo v pořádku. Jen od té doby mi nefunguje zvuk. Pravém horním rohu mám na ikonce reproduktoru červený křížek. HP support Assistant mi píše že mám toto zvukové zařízení Intel(R) Display Audio. Myslel jsem že je to ovladaačema, tak jsem si stáhl na stránkách intelu program která vám najde staré ovladače a tak dále ale nepomohlo to.
Děkují předem za rady a Váš čas.
S pozdravem Patrik.

Ovladace si stiahnes na strankach vyrobcu notebooku t.j. www.hp.com v sekcii support pre ten model. A nainstalujes. Zacnes chipsetom.
Druha moznost je obnovit vyrobny stav mackanim spravnej klavesy po zapnuti, a nepouzivat nejake nefunkcne ojebavky "tovarni nastaveni" vo win10 ktore s tovarnou nic spolocne nemaju. Ja sa divim ze ten microsoft nepozatvaraju za 30rokov klamstiev.vypnout neni vypnout, tovaren neni tovaren, za chvilu pocitac nebude pocitac ale terminator.

Nerobil si tovarni nastaveni, robil si microsoft nefunkcni sracka nastaveni. Len to microsoft blbo nazval.

Chipset si instaloval odkial? Uz pol hodinu hladam inf update pre HM76 aspon pre W8.1 ked uz nie pre W10, a neviem najst ani jedno (mala by to byt tusim verzia 9.3.x.x.) lebo skurveny intel ma nahovno webstranku a skurveny hp tiez. Da sa najst nieco googlom mozno.

Obnova od vyrobcu je popisana v navode k notebooku. U HP sa macka klavesa F11 pocas POST (po restarte). Moze to obnovit Win8.1 ak to tam bolo povodne. Alebo to nepojde vobec ak to W10 update posahal.

Najprv skusaj tie IDT ovladace zo sekcie pre Win8.1
Ked nepomoze tak si hladaj inf update pre HM76 a aspon W8.1 (idealne W10) a potom IDT ovladace pre W10.
Alebo najprv vlez do nastaveni Win - update, tam si klikni nech vyhlada vsetko a nainstaluj a restartuj windows (to je velmi dolezite, nestacio vypnout ptz vypnout neni vypnout)