Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - kalibrace baterky

Existuje nejaky zpusob, jak nakalibrovat baterku? Mobil se mi chova naprosto nevyzpytatelne, vypne se pri 30% baterky, po zapnuti ukaze 1%, pripojim nabijecku, naskoci 78%... proste zmatek.
Zkousel jsem nejake kalibracni aplikace, ale mam pocit, ze nic nedelaji. Jen mi reknou, ze mam nabit do plna, potom zmacknout start... a to je vsechno. Mel jsem pocit, ze pro kalibraci by se baterka mela nejdriv naplno nabit, a pak vybit do vypnuti...
Mate nejaky vyzkouseny zpusob?
Dik!

To je sice pravda, ale i tak je nejlepsi, kdyz nic na "nulu" nevybiji, zadna kalibrace baterky neexistuje a neni teda zadny duvod si zbytecne zkracovat zivotnost baterky prilisnym vybijenim, pokud to samovolne nevyplyne ze situace.

---

Tazatel: Je to cele nesmysl, zadna kalibrace u dnesni lithiovych baterek neni, tobe bud odchazi baterie nebo ridici elektronika pro napajeni v mobilu.

Abych to upresnil. Mam hrubou predstavu o tom, jak se nabiji a vybiji baterka. Vim, ze by napeti baterky nemelo klesnout pod nejakych 3,7V, a pri nabijeni by nemelo vylezt nad asi 4,2V. Predpokladam, ze ridici elektronika v mobilu si tohle meri, a udrzuje napeti v povolenych mezich jak pri nabijeni, tak pri pouzivani.
Baterka neni nova, byla ulozena asi rok za pokojove teploty, a byla plne nabita pred ulozenim.

Jde mi o to, abych vysvetlil mobilu, ze ma v sobe jinou baterku, a je zapotrebi ji nechat nejakym zpusobem projit plnym cyklem, aby si mobil udelal predstavu o kapacite, a nehazel mi absolutne nesmyslny cisla o zbyvajici kapacite, na ktery se nemuzu spolehnout :)

viz Dwane Dibbley

Bud tu informaci taha OS do nejake cache a potom to zarucene pomuze nebo to spis ridi elektronika mobilu, ktera tu informaci posle na dotaz OS respektive aplikaci takrikajic na primo. Takze kalibrace tak jak ji asi chapes urcite ne a pokud nepomuze factory reset, tak je to proste hw zavada bud elektroniky nebo baterie.

Nevim co mas za mobil, idealne kdybys sehnal nekoho se stejnym a pujcil ti baterku na ozkouseni, at ji nekupujes zbytecne. Doufam, ze nemas nejakou cinu s Mediatekem, protoze tam snad odchazi elektronika v mobilu driv nez baterie.

Proste nejprve obnova do tovarniho nastaveni, potom vymena baterie na zkousku a kdyz nic tak vyhazov celeho mobilu.

ne mobil, ten musi vydrzet jeste aspon pet let

Bud jses vtipalek nebo vecny optimista, protoze dneska kdyz jses opatrnej a nemas nejakyho cinskyho smejda, tak mobil 3-5 let maximum. Doby kdy jsem mel Nokii 5110 v provozu 9 let (funguje dodnes s jednou menenou baterkou) jsou davno pryc.

Samsung Galaxy S2. Me slusny mobily tech sest-osm let vydrzej (Nokia 6210, S-E P910i) :)
Uvidim, co se stane po kompletnim cyklu, mam jeste jednu nahradni baterku. Factory reset delat nebudu, nez bych to zas vsechno nainstaloval a nastavil, tak by me jeblo :) Prinejhorsim tam dam tu puvodni a budu ji prehazovat za mensi, kdyz budu potrebovat navigaci.

nez bych to zas vsechno nainstaloval a nastavil

No a kolik tam toho mas? Vzdyt uz na S2 nemuze vetsina aplikaci fungovat respektive je to tak pomale, ze tomu dojde timeout driv nez se to nacte. Se mi tohle zacalo stavat na ZTE Blade a to jsem ho rozhodne nemel ani tech 5 let, postupne jsem tak musel aplikace odinstalovavat az zbyl jen telefon, sms a email klient.

Nahodou, ten telefon funguje dodnes jako telefon, jinak uz se to pouzivat neda. :-)

Ale telefonem to vazne neni, Android a aplikace na nej maji asi tak desetkrat vetsi naroky na hardware nez pred 5 lety. SGS2 je Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9, takze zase radove vykonejsi hardware, tak to asi este dneska aplikace nejak daji, ale moc se mi to teda nezda a ze by na tom fungovaly jeste dalsich 5 let, to teda nevidim realne.

SGS 2 tak špatnej není. Používá ho ještě stařenka, zavolat zavolá, zprávy přes whats up a pár aplikací aby se neztratila v lese taky utáhne, ale na můj první ericsson A1018s nemá (něco mezi telefonem a osobní zbraní ve tvaru poctivé cihly, zvlášť s velkokapacitní baterií :-D ). Od 2001 jede neustále , dennodenně, s druhou baterií. A k tazateli, něco podobného, co tazatel popisuje dělaly umírající nebo levné čínské baterie.