Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router

Dobrý deň prosím o radu, ktorý router je lepší do štvorizbového bytu.

ASUS RT-AC51U USB
Asus RT-AC750
Asus RT-N12E

Za rady vopred ďakujem.

značku asus nesleduju, krámy s jejich firmware mě nezajímají.
když to zašiješ kamsi do rohu bytu, jak je zdejším dobrým zvykem, a budeš chytat signál ve špeluňce přes 3 zdi, tak budou stát za houby všechny.

ten poslední je podle názvu zastaralý shit, tím bych neztrácel čas.

jestli žiješ v představě, že je některý router "výkonnější", tak vysílací výkon je omezený pro všechny stejně.
záleží, jak se víceanténové routery dokážou vypořádat s prostředím.

Naprostý souhlas.
Pro tazatele:
Norma v Evropě je 100 mW EIRP max, nejméně uz od 90. let min. století, kdy jsem začal instalovat v ČR wifi (asi jsem byl první :-) a AP stalo tehdy čtvrt mega :-))
Kdyz ale použije antény s 5 dBi namísto "obvyklých" 3 dBi, vyzařované laloky budou více zploštělé (méně vyzařování do pater nad a pod úrovně instalace), ale silnější signál v horizontální rovině, což tazatel potřebuje, zářit o patro pod a nad nepotřebuje. Při zachování maximálního povoleného vyzařovaného výkonu bude mít tedy na daném patře "lepší" signál ...

Ja bych volil ASUS AC-RT51U (nevím, co myslíte tím přídomkem "USB"), ale nahrát tam každopádně Padavan firmware. Stock ASUS firmware je sracka (neumí třebas nic jiného, nez WEP, resp Open při připojení druhého kousku jako AP over Wi-Fi při potřebě pokryti většího baraku, Padavan FW i toto řeší přes WPA2-PSK jako přídavek nad povinnou normu).
5 dBi antény ten prostor skvěle pokryjí i přes ty zdi a dvoustreamove 2.4 GHz/300 Mbps bude stacit na vse s velkou rezervou, pokud nemáte doma NAS či potřebu rychlého častého přesunu velkého objemu dat v interní síti mezi počítači či krmeni televize v 4K (ma jen 100 Mbps porty)...
Osobní zkušenost s tímto setupem OK.
Ostatní dva tipy nemám osobně osahane, tu by som drístal ...