Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkusenosti s mobily Xiaomi

Ahoj,

pomalu se poohlizim po novem telefonu a jelikoz na iphone jeste nemam nasetreno (:-)), docela me zaujal tenhle: https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-4x-lte-32gb-cerna/ 211357/produkt

Nicmene je to znacka, kterou temer neznam a na ty parametry mi prijde skoro az levny, tak jsem se chtela zeptat, co si o tom myslite a jestli se muzu spolehnout, ze mi aspon ty 2 roky nejak rozumne vydrzi (ja vim, reklamovat to muzu vzdycky, ale radsi si to odpustim), pripadne jestli je nejaky duvod proc do toho nejit :-) I kdyz ono je to mozna dneska uplne jedno, vsechno vyrabi ti sami Cinani.

Obvykly zpusob pouzivani: skype, slack, facebook, browsani, maily, nejaky hry (zpravidla nic narocnyho), kindle, mapy, tu a tam nejaka fotka. Dual SIM nutnosti. Aktualne mam Lenovo P70.

Za nazory budu rada.

Diky.

S tim iPhonem asi takhle - normalne bych si ho nekoupila, prijde mi prilis predrazeny. Nicmene jsem kyborg a odhadem tak za 1,5-2 roky mozna budu mit moznost ziskat novy pristroj, ktery bude umet primou bezdratovou komunikaci se zarizenimi s iOS (ten stavajici to neumi). Cili v tomhle pripade uz by mi koupe iphonu stala za to. Nicmene to jeste neni zcela jiste, resp. neni jiste, zda ta kompatibilita s iOS bude dostupna i v CR. Takze z tohohle hlediska bych iPhone resila spis az ve chvili, kdy budu vedet, ze ho opravdu vyuziju, protoze jinak mi uplne bohate staci (nizsi) stredni trida telefonu s Androidem. No a jelikoz to bude az relativne za dlouho, tak se rozhoduju, jestli si na ty dva roky koupit novy telefon s Androidem, nebo to zkusit doklepat s tim Lenovem. Coz nevim, jestli vydrzi(m) :-)

Dyt to je parametrove skoro stejny jako muj soucasnej telefon. To za to fakt utracet nemusim.
Jinak v uvodnim prispevku jsem to nezminila, ale pokud novej telefon, tak docela trvam na vnitrni pameti 32 GB (16 mam ted a je to hrozny, pac me stve, ze si nemuzu vybrat, co chci na karte a co v pameti telefonu, muzu si vybrat bud jen jedno, nebo druhy, takze spis se vykaslu na pametovky a budu chtit velkou vnitrni pamet). No a baterka 2600 mAh je k smichu, kdyz ted mam 4000 mAh - niz bych uz nesla.

Nějak mi uniká, že Moderátorka PC poradny toho "moc neslyšela" o značce Xiaomi, taky mi uniká smysl přechodu z P70 na Redmi4 - kvůli 16GB vnitřního prostoru navíc, nebo +1 GB RAM, nebo ti nevyhovuje KitKat ???
https://mobilni-telefony.heureka.cz/srovnani-produ ktu--xiaomi-redmi-4x-3gb-32gb-global_-_lenovo-p70- dual-sim/?fromclipboard
Zcela mimo je argumentace o zdůvodnění volby Zenphonu se stejnými (horšími) parametry, když tys vybrala naprosto stejný Redmi4 (ale ve volné chvíli čtu debaty, kde používáš totožný styl (ne)argumentace, tak se omlouvám, protože jsem na to trochu alergický)
Pokud ti funguje ta P70, nikde nepíšeš o nějakých problémech, hoď ho do továrního nastavení (případně custom ROM) a až budeš potřebovat Iphone, tak si ho pořiď, ne:-)
Psát tohle kdokoliv jiný, byl by označen rádci za (totálního) blbce, s prominutím.

Moderator poradny diskuzi usmernuje, rozhodne to neni titul pro nejakeho pocitacoveho guru, ktery musi znat uplne vsechno.

Predpokladam, ze teda krome tebe, protoze ty jsi spadl z nebe ucenej uplne ve vsem ze? :-)

---

Jinak mas pravdu, pokud vybira tyhle levnejsi founy, tak opravdu nechapu, proc to chce menit, pokud ji soucasny funguje. Pohledal bych maximalne nejakou customROM.

Redmarxi, já vím, jak to tady funguje, poradnu sleduji už od jejího založení (a před tím na lživě, jak se tady s oblibou uráží), co mě mrzí, že se tu čím dál víc rozmáhá jakási (technická i morální) nadřazenost (víme asi +- koho) - zrovna tohle vlákno ale není správným příkladem.
Nesouhlas - Mod PC poradny by prostě měl mít širší přehled o záležitostech, které moderuje (neznalost značky Xiaomi je jako neznat Citroen mezi auty a chtít moderovat TopGear)

Ja nemam moderatora kvuli poradne jako takove, ale kvuli tomu, ze jsem tu driv delala korektury clanku, cili byla nutna prava na upravy, ktera ma jen mod. Pokud te to urazi, milerada si zazadam o vraceni mezi bezne uzivatele.

Zcela mimo je argumentace o zdůvodnění volby Zenphonu se stejnými (horšími) parametry, když tys vybrala naprosto stejný Redmi4

Tehle casti tveho prispevku nerozumim. Zenfone Go za 3500 na alze je predpokladam tento: https://www.alza.cz/asus-zenfone-go-zb500kl?dq=443 6037
Tzn. 2 GB RAM (mam u P70), 16 GB vnitrni pameti (mam u P70), baterie 2600 mAh (mam 4000 mAh u P70). Oproti tomu to Xiaomi ma +1 GB RAM a +16 GB vnitrni pameti, baterii srovnatelnou. V cem jsou tedy Asus a Xiaomi "naprosto stejne", krome toho, ze maji oba novejsi Android?

Jinak mas pravdu, pokud vybira tyhle levnejsi founy, tak opravdu nechapu, proc to chce menit, pokud ji soucasny funguje. Pohledal bych maximalne nejakou customROM.

Tak software vyresim tovarnim nastavenim, ale zacina zlobit vypinaci tlacitko a obcas mi pripada, ze i displej uz nereaguje uplne optimalne. Pokud budu iphone resit nekdy za 2 roky, trochu pochybuju, ze to soucasny telefon do te doby vydrzi. Jinak ale samozrejme novy mobil nepotrebuju urgentne, spis se tak rozhlizim a tohle me celkem zaujalo, proto se ptam, jake jsou s xiaomi zkusenosti.

produkt

Je drazsi, ale pozadavky na dualSIM a 32GB interni uloziste, jsou problematicke. Asi bude i to Xiaomi OK, urcite lepsi jak Lenovo P70, ale Huawei je proste kvalitou vys. (Jinak cekal, jsem ze odepises, ze Lenovo P70 kleklo, proto shanis novy, tak zatim jen vypinaci tlacitko.)

displej uz nereaguje uplne optimalne

Odchazi digitizer, jestli se spatne klika, no a to se prave stava i u Xiaomi, zatimco stejne levne a blbe dotykove displeje pry dava Huawei jen do tech nejlevnejsich Y modelu.