Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tukernel.exe je šmejd nebo patří do winxp?

Dobrý pozdní večer, tady jsem zadal dotaz a nejsem si úplně jistý zda identifikace je správná.
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?p=318735#318 735

Na šmejda se mi to zdá dost velký a dle popisku při najetí myší se to hlásí k windows, žádný noname a tak.

http://img398.imageshack.us/img398/5502/tukernelfz2 .png

Proto se ptám ještě tady, abych něco nezbořil.
Díky.

Ve svých Win tento soubor nemám - standardní součást to tedy nebude.

Zásadní otázka - používáš (máš nainstalované) ty TuneUp Utilities? Všechno nasvědčuje tomu, že tukernel.exe je jejich součástí - tím ale není vyloučeno, že se pod tím názvem nemůže skrývat něco jiného. Záleží na umístění souboru, jeho velikosti atd....

tukernel.exe.htm
Ale taky:

Spyware Terminator identifies file tukernel.exe as malware.
I checked and found that this file is part of "TuneUp Utilities", so this would be a false positive.

Takže bych asi počkal na další aktualizaci Spyware Terminatora, jestli se to nevyřeší.
Taky se dá podívat do jejich fóra, případně se tam zeptat.

Tune up 2006? Nebo jiné?
On se nijak neprojevuje, nikde není v procesech vidět, necpe se na net, teď jsem mu změnil koncovku a nešprajcoval se,takže je neaktivní a to mě pořád nahlodává. Byl ovšem neaktivní i když jsem měl spuštěný ten tune up styler se kterým by měl mít cosi společného. Pravda je, že jen spuštěný a nic jsem neměnil.
Sakriš to je fofr:-) Mě ho hledání našlo, ale je možné že byl profláklý tou terminátorovou čnností.

V boot.ini mám tohle:

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)p artition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /fastdetect /TUTag=GSKUCX /bootlogo /NoExecute=OptIn /Kernel=TUKernel.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition (TuneUp Záloha)" /fastdetect /TUTag=GSKUCX-BAK /bootlogo /NoExecute=OptIn

Asi to bude od tune up.
Přejmenoval jsem to na .old a restartoval. Bootovací obrazovka byla klasická win xp. Pak jsem to přejmenování vrátil a opět restart. Obrazovka se změnila na zvolený motiv z tune up utilites.
Děkuji všem a značím vyřešeno.:beer::beer::beer:
Ještě dám tenhle odkaz na viry cz, ať je to komplet.