Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdrátová myš, nutnost ovladačů?

Nikdy jsme doma nic podobného neměli, nyní chce manželka úplně obyčejnou bezdrátovou myš, protože jí drátek překáží (a obvykle je krátký).

Bude myš fungovat automaticky po připojení k PC (W7/Pro) nebo je potřeba instalovat nějaké ovladače? Žádné speciální myší blbinky, které jsou občas bundlovány, nepotřebuje. Prostě jen klikání & kolečko.

Bude myš automaticky fungovat i ve virtualizovaných OS bez nějaké instalace? Konkrétně v XP (XP-mode) či nějakém linuxu (live)?

Díky.
Opravdu to nevím..

Mel jsem doma MS Intellimouse Explorer Wireless, byla na 2xAA baterky, zakladna se strcila do USB portu a mys okamzite nabehla, je to tak normalni a vyjma nejakych experimentu (ConnectIT) to tak bude u vsech bezdratovych mysi. Funguje to zcela standardne a teda i ve virtualizovanem systemu.

Pokud ale chces pridavne funkce, u zminene mysi tlacitka 4 a 5 z boku navic a pokud chces napriklad informaci o sile signalu nebo stavu baterie, podle toho co pridavny software nabizi, musis pridavny software nainstalovat logicky.

---

Predstav si situaci: Sobota vecer prave se setmelo, na stul jsi postavil maximalne lahev mineralky a v klidu pracujes na projektu (u vas doma to bude asi nejaka ucetni uzaverka), ktery musis v nedeli rano odeslat ke kontrole a v pondeli se odevzdava zakaznikovi. Odbila devata hodina a ty stale pracujes, najednou ti prilozeny software da informaci o vybite baterii a po 5 minutach uz s mysi nehnes, nicmene to te nemuze prekvapit, protoze mas dvoje AAcka nahradni. Ty jsi ovsem doted nic netuse koupil uz vybite nebo se vybily nez jsi je zandal do mysi a nemas nic, mys nejede, obchody zavrene a ty jses na infarkt.

Z toho plyne pouceni, vzdy mit doma nahradni dratovou mys. (Vim to, protoze popisuju co se mi stalo.) :-) Nebudu snad ani doplnovat, ze s bezdratovou mysi jsem skoncil.

Nemáš tak ouplně pravdu. Pokud používáš PC prioritně na práci, vřele doporučuju právě (kvalitní) bezdrát - vyšší komfort. U samohrajek je pak wireless nutností. Na hry samozřejmě drát - větší přesnost, rychlost (ale i tady se už pomalu rozdíl stírá). Svoji famílii jsem vybavil výše uvedenými logitešími M185, sám už asi tisíc let používám Marathon Mouse M705. Ale nejsme pařani...

Píchneš přijímač do portu a jede to. Není problém ani s dedikovanými tlačítky (když se smíříš se standardními funkcemi - back, forward,...). Driver (či spíš programové prostředí) instalovat můžeš, ale není vlastně ani třeba.