Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno McAfee vs Malwarebytes vs WinDefender

Ahoj, vím, že už to tu bylo milionkrát, ale: na novém stroji mám 30denní trial verzi McAfee Livesave (antivirus, internetová ochrana, cloudová ochrana). Nelezu, kam nemám, na warez nešahám, důležité soubory zálohuju + používám OneDrive uložiště. Ale znáte to, stát se může cokoliv, finančně si nějakou takovouhle ochranu můžu klidně dovolit.
Tak se ptám, co je lepší? 2 roky s Malwarebytes Premium za celkem 1600 Kč, McAfee na rok za 1350 Kč, nebo mě to opravdu (v nejhorším případě) stejně neochrání a stačí mi Windowsovský Defender?
Díky za radu.

Stačí Defender. Ono s tím nic neotvírám,nikam nelezu,nemusíš vůbec vystačit. Stačí malá nepozornost při surfování,nebo mejlík a máš ho tam. Já odbočím - taky dodržuji předepsanou rychlost,v obci jezdím pade a jak na sviňu jsem loni platil dva litry. No chybička se vloudila.

Jeste pred 14 dny bych argumentoval nejlepsim security dle matousec.com a to Comodo. Ovsem po tech problemech co jsem mel, uz radeji nic.
U rodicu na PC i u sebe zkousim MSE (Defender) + Privatefirewall, zatim OK. Posledniho jsem si nechal otce a na notase mu Comodo odstranim tak za mesic, pokud se na stavajicim nevyskytnou nejake problemy, ale nepredpokladam to.

Avira me desne staval tim reklamnim oknem, treba uz tam neni, uz je to nekolik let.

Jaký problém s Comodem? Nějaký měsíc zpět do verze přidali otravnou kontrolu eshopů, potom jejich nový filtr na záškodnické webové adresy jsem ani neinstaloval, protože jsem intuitivně v programu nenašel jak to vypnout a nenaštve víc než, že se někam nemůžu podívat a nejde filtr vypnout. Online helpdesk jsem odinstaloval to bylo otravné a program byl reziduální v paměti.

Od te verze co pises, tak HIPS nastavovani vlastnich pravidel nefunkcni, Firewall nastavovani vlastnich pravidel nefunkcni. Update na novou verzi se na polovine pocitacu nezdaril a muselo se instalovat rucne jeste jednou. Ikona na plose nesla odebrat, uz bylo opraveno.

Kazdopadne, jestli opravili i dalsi veci uz nevim, moje trpelivost neni nekonecna.

Tech problemu je opravdu hodne a navic driv bylo Comodo relativne v pohode, ale ted uz je to pozirac vykonu jako vsichni ostatni.

Doporucuju:

Win10: Defender + PrivateFirewall

Win7: MS Security Essentials + PrivateFirewall

A mam klid.

Akorat teda nezdarila se ani odinstalace Comodo, takze bohuzel jsem musel po jednotlivych polozkach v registru, trvalo to asi hodinu.

Nainstaloval jsem, potvrdil mistni sit a nic dalsiho jsem nedelal.
Pokud neni firewall schopny fungovat s vychozim nastavenim, aby neboural system (to plati o jakemkoliv systemovem programu), pak moc duvery ve me nebudi.
Potreboval jsem pracovat, ne cekat, kdy mi to zase vytuhne a prijdu o dalsi kus prace.

Chapal bych, kdyby mi neco odfiltroval a ja se nedostal na net apod. Pak to muzu pripadne povolit. Kdyz mi vytuhne system, pak s tim neudelam nic a nemam cas, abych metodou pokus/omyl cekal, jestli budu muset restartovat nebo ne.

Porovnej to jeji "pruzeni" s AVG, Avastem, Nodem apod.
Na ty reklamy bud firewall, nebo muzes odstrelovat ipmgui.exe, v C# je to na par radku.
Ale i kdyz to neblokuju, tak 1x za 48 hodin mi reklamni okno propagujici plnou verzi nic neudela. V porovnani s AVG, kde to furt cpe test pameti, test disku a kdovicojeste, je to zlate.

No,tak NOD32 se téměř neozve,Avast už jo,ale dá se to snést. AVG je tragédie a Avira je fakt ještě horší. Donekonečna furt stažený deštníček,že něco nechci akceptovat.Pokud za mě doporučení,tak NOD32,ale je placený.Dá se od nich několikrát vydolovat zkušební licence na tři měsíce,standart je ale 30 dní free.

asi Microsoft vydava dve verze Defenderu, pro nas spokojene uzivatele ten rychlejsi a pro novinare nejakou zabugovanou verzi. Me nemusis presvedcovat nejakym pochybnyma testama, ja ho mam v PC a je to vubec nejmene narocny antivirus, ktery je k dispozici.

Ja mam na Win7 i MSE a taky si zadneho zpomaleni nejsem vedom, naopak po odinstalovani Comodo a nainstalovani MSE je pocitac rychlejsi pri spousteni programu, predtim to chvilku trvalo, ted je to bleskove, ale je to vykonejsi ikdyz stary pocitac. Neverim mu, ze Avira je na PC rychlejsi nez MSE nebo Defender.

Tak pokud si to muzes financne dovolit, nevidim duvod proc si zabezpeceni pocitace neporidit.

1. externi disk (HDD+krabicka)a denne zalohovat dokumenty nebo proste uzivatelska data co na tom delas.

2. Acronis True Image (existuji i jine podobne programy) pro zalohovani aktualniho stavu systemu, kdy v pripade napadeni PC proste jen obnovis ze zalohy a nic nemusis preinstalovavat.

3. Na firemnim PC mit zvlast admina a zvlast usera a pracovat pod userem, na domacim PC zapnute UAC.

4. Zapnuty Defender a zapnuty Windows Firewall, ja osobne misto Windows Firewallu davam Privatefirewall, velmi dobre ma jak to jak aplikacni firewall, tak i proces monitor.

5. muzes mit i nejake sifrovane uloziste, ale to je jiny typ ochrany a osobne to nevedu.

Pred veškerými hrozbami je ideálne mať OS Winodws bez AV s odinštalovaným Defender, s manuálne nastaveným integrovaným Firewall, (logicky ošetreným browserom) s následne spravenou bitovou zálohou takto vyladeného, čistého, systémového oddielu niekde bokom.

Potom ide Windows ako raketa, ako delo, okná lietajú, nedrhne, neseká, nelaguje, nepadá.

Od OS Vista x64 takto fungujem bez akéhokoľvek malicious, ktorý by sa mi bez môjho vedomia nebadane nacpal do systému.

Defender predstavoval v sedme paródiu, ako keby ani nebol. Dal sa jednoducho cestou PowerShell odinštalovať a vyčistiť Registre od balastu. Pri osmičkách sa značne Defender vylepšil.

Pri W10 je Defeneder prešpikovaný systémom durch, ako "mastný bůček", strká rypák do každej operácie na pozadí. Teda brzdí napriek tomu, že predstavuje najkvalitnejší AV z ponúkaných šmejdov AV na trhu. Jeho odinštalovanie nie je jednoduché ani prípravou čistej inštalačky desiny cestou NTlite, lebo ponecháva aj tak fest balast.

Defender v desine nie je možné reálne vynúť (zakázať) v Services ani cestou politiky Gpedit.msc. Aj keď sa tvári, že je vypnutý, opak je pravdou. Jedine absolútne odstrániť/zrušiť prístupové práva obom zložkám s obsahom Defender a podriadeným súborom (*.exe a *.dll).

Firewall s výrobnými nastaveniami Windows je deravý ako rešeto, detto súbor hosts, teda nemajú absolútny zmysel či sú zapnuté alebo nie pokiaľ si ich užívateľ manuálne nenakonfiguruje na mieru. To je ale fest makačka, roky zbierania údajov o škodných zo strany IP, blokácia portov in/out, serverov, usw. s výslednou zálohou firewall do hotového súboru *.wfw.

Pritom po vyladení OS, odinštalovaní bloatware, balastu, stačí spraviť Image systémového oddielu a užívateľ môže spokojne spávať. Bitová záloha každý SW problém rieši v priebehu pár minút.