Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PERC 6 - přiřazení disku do RAID

Zdravím, mám v serveru PERC6 řadič a jeden PERC5, chtěl bych se zeptat jak je to s přiřazením disků do RAID ? Konkrétně, pokud mám jeden disk a na něm nainstalovaný system, je možno přidat druhý shodný disk a dat je do RAID 1 aniž bych to musel celé přeinstalovat ? Případně jak na to ? Je na to nějaký postup ? :)

Po případě pokud jsou 3 disky v RAID5, je možno k ním přiřadit 4tý disk aniž bych musel vše mazat? Díky za info.

Víceméně všechny RAID řadiče z profi sféry (LSI/adaptec čipset) vyžadují vytvoření virtuálního disku, který "kryje" pole pod ním. To co chceš udělat je migrace z jednoho typu pole na druhé.

postupy pro migraci se mírně liší, ale principiálně jsou víceméně stejné. Viz:

http://www.dell.com/support/article/us/en/4/SLN156 113/reconfiguration-of-virtual-disks-on-the-powere dge-raid-controller--perc--h700-and-h800?lang=EN
http://en.community.dell.com/support-forums/server s/f/906/t/19618893

Nicméně doporučuji provést před samotnou migrací VŽDY zálohu.

edit: lze použít jak BIOS řadiče, tak OMSA.

Díky za info... :) Pro sichr to hodím do Acronisu.... Ještě mě napadl jeden dotaz, existuje nějaký software který by ve Win10 byl schopen ukázat stav RAID pole? Tedy například kopírování/výpočet po výměně disku a podobně? Mám sice na CD nějaké software pro DELL servery, nějaký manager a podobně ale nic z toho jak se zdá nehodlá pracovat pod Win10. Zkoušel jsem nějaký ten manager nainstalovat, po instalaci vytvoří nějakou www stránku na kterou vyžaduje přihlášení ale přihlásit se tam nedá. Nechce to fungovat pod žádným prohlížečem.