Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU turbo boost

Zdravím vás,
mám na vás úplne jednoduchú otázku. Už dlhšie sa nad tým zamýšľam dokonca aj v škole :-D tak potrebujem súrne odpoveď.
dajme si taký príklad: CPU má základnú frekvenciu 3.8 ghz a turbo boost na 4.2. Keď overclocknem to CPU na 4ghz tak sa tá hodnota turbo boostu zvýši priamo úmerne? alebo nezvýši? alebo ako to bude? ďakujem za odpoveď :-D

# Zalezí od CPU, kde Turbo muze víc stupnu, podle kterých je urcity takt na urcity pocet srdcí, jestli pretocís CPU na 4.0Ghz tak pojede na 4.00GHz vsechny srdce + Turbo jestli je na 4.2Ghz tak se spustí az nad hodnotu 4.GHz.
*Jestli myslís pretocit zakladní hodnotu nad hodnotu Turbo, snad sám dokazes pochopit, ze je to hloupost a slo by o invers|podtakt..

# Neni zac. Ale zrejme chapu jak to myslis, jestli kdyz OC takt (nasobicem) jestli se zvysi i taktu Turba ne ? Tak ano, nezvysi, stale bude na max 4.2GHz..
* Prave proto se u OC Turbo vypina, protoze kdybys pretocil tvé CPU nad 4.2GHz (jeho MAX hodnota TURBO) dejme tomu na 4.5GHz by ti to Turbo tlacilo takt dolu na 4.2Ghz nebo i méne, dle technologie samotného Turba, u procesoru typu AMD FX@8370 ma turbo jen 2 stupne (obyvkle jsou 3) kde ten spodni je zcela vymazan a turbo prida jen pohych 200MHz navic.

# Tyto STUPNE jsou rozdelneni - TAKT/Pocet [GHz/COREs|Srdci], nasledovne [TDP/W, Short|Long doby ucinosti] do toho nechci zbytecne michat , kuprikladu :

• 1 stupen 3.8GHz => 4.0GHz na 4X Core,
• 2 stupen 4.0 => 4.1 Ghz na 2x Core,
• 3 stupen 4.1 => 4.2Ghz na Single-Core.

* V tvém pripade, pretak stock z 3.8Ghz na 4.00Ghz vymaze zrejme prvni stupen 'TURBO' se bude zapinat az od druhého stupne.

Ked zvysis fsb, tak sa zvysi vsetko priamo umerne.

# Ano, kdyz zvysuje FSB (CPU Bus Frequency), sNBridge se zvysuje vsechno co je a nem pocitaje i RAM (pres delic frekvence pameti tak i sbernice HyperTransportu),coz muze vest k nestabilite, nebo pri spatnem nastaveni napajeni pro NB i poskozeni, prehrivani, jeho pripad OC (zrejme AMD) vypada jen na klasické [Core Ratio]/*externi generator taktu ktery je mimochodem nezavysli na frekvenci [FSB] , kde manipuluje jen s GHz|Taktu samotného procesoru..

ale treba brat do uvahy aj fakt ze turbo sa znizuje podla odberu (reguluje sa na tdp) takze po pretakte fsb sa to znizi skor na zaklad ptz to viac zere a teda pri snahe neprekrocit tdp sa ten cpu da na zaklad skor. Turbo je len bonus ked spotreba a teplota cpu a menicov je nizsia ako tdp a nejake rozumne hodnoty, nikde neni napiane ze cpu musi ist na turbo frekvenciu vzdy.