Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Screen tearing u her

Zdar, mám dotaz. Asi před 2 roky jsem řešil problém s tearingem u her. Tearing vždycky vyřešil zaplý V-sync, ale u některých her mi kvůli V-syncu hry jely místo třeba 40-50 FPS na 30 kvůli locku. Byl to fakt rozdíl v hratelnosti, takže jsem hrál radši s tearingem, ale pak jsem zjistil, že pokud mám V-sync off a nastavím u her ne fullscreen ale bordeless fullscreen, tak to tearing nemá, takže 2 roky hraju s bordeless fullscreen. Nevím čím to je , ale z ničeho nic se mi teď tearing dělá i při bordeless fullscreen (2 roky to ale jelo OK , mám ty samé komponenty i monitor, nic jsem neměnil). Opět jediné co pomůže je V-sync on, s ním to nedělá. Mám GTX 760. Nevíte čím by to mohlo být, jestli nevydali nějaký ovladač který to způsobil, nebo čím by to mohlo být ? Myslel jsem si že by to bylo vadnou grafikou, ale to by potom dělalo i při V-sync on nemyslíte ? Dík

tohle mění snad každý velký update Win 10, jinak normálně borderless přebírá v-sync+triple buffering z oken, ale MS dost vylepšoval tenhle režim, protože ho používá třeba u UWP her a u těch nešlo unlimited framerate, freesync atd.
se mi stal taký "bug", který byl fakt parádní, kdy mi grafika renderovala 70-100fps takže jsem měl nízkou odezvu (frametimes) a zároveň mi to synchronizovalo s monitorem 60Hz což nedává moc smysl, asi docházelo k zahazování snímků ale tearing nebyl žádný + nízké frametimes, což už po creators update funguje zase jinak

To si predsa mozes pozriet v historii aktualizacii windows a v informacii o ovladaci v spravci zariadeni u grafiky, ze jaky mas ovladac, a ci nieco vo Win updatovali. Vadne neni nic, funguje to presne tak ako ma. Nikde neni napisane ze to v okne nema trhat.
Ja neviem mna tearing nikdy nesral, alebo si uber detaily alebo AA a AF a bdues mat 60FPS a nebude to trhane ani s vsyncom