Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CD mechanika v notebooku Acer mi nebere zadna CD

Ahoj vsichni, mam acer tm 290 a v nem cd mechaniku, bohuzel nevim presne jakou, vsechno bylo ok, ale vcera jsem chtela vypalit jedno cd a mechanika mi ho proste jen chvilku protocila a pak mi ho vyflusla, zkusila jsem jiny cdcka a vsechny to stejny, po chvilce toceni se mechanika otevre a zadny cd nechce vzit. Muzete mi poradit, prosim, cim by to mohlo byt? Spinava cocka? Nebo proste uz odesla a musim koupit novou. Nevim, jakou maji mechaniky uzitnost, ja ji mam tak 3 roky. Predem diky za nejakou odpoved. S pozdravem Denisa

1) sezen si live distribuci linuxu nebo preinstaluj svuj OS - kvuli vylouceni moznosti nejake chyby v soucasnem OS

2) jemny stetecek, izopropyl alkohol a vatove tycky (nebo hadrik, ktery nepousti vlakna): toto staci k vycisteni, neni treba kupovat zadnou cistici sadu (takova ty cd se stetci)

3) vymenu mechaniky radeji dej servisu, teda pokud nevis co budes delat :-) nebo to dat zkusenymu kamaradovi, rozdelat a dat znovu dohromady neni zas tak jednoduche jako tomu je u stolniho PC

Mechanika zcela jistě půjde vyměnit.

př. zde:

http://notebook.cz/__/,aktuality,recenze,2003,acer_ tm290,recenze.html&vid=O14577E31858&tid=1184574263

http://notebooky.idnes.cz/acer-travelmate-290-levne -centrino-pro-kazdeho-fnm-/vyrobci.asp?c=A040912_52 83298_vyrobci

=> Mechanika Acer MediaBay:
DVD mechanika vyměnitelná za provozu nebo
kombinovaná mechanika DVD/CD-RW vyměnitelná za provozu nebo
DVD-RW mechanika vyměnitelná za provozu

Prostě se CD mechanika vysune i s šachtou

=============================================== =====================================

CD mechaniku navrhuji vymenit za DVD mechaniku např. :

http://www.alza.cz/dvd-vypalovacka-nec-ad-7543-labe lflash-d66614.htm

slim-do-notebooku.htm
================================================== =======================
Za 1500,-Kč rozhodně vhodný UPgrade z CD na DVD palírnu ... lepší než se trápit se starou CD mechanikou

CD mechanika se z notesu jen vysune včetně modulu (šachty) a samotná mechanika drží v modulu cca na 4 šroubech... takže pro trochu šikovnějšího - no problem.
========================================= ==========================
Obrázky DVD mechaniky pro TM 290:

tm_290.rar

Good Luck :))

p.s. Provedl sem podobnou výměnu u TM 620 z DVD-ROM na DVD+-RW ... OK ;-)

ahoj,
nemám sice přímo stejný ale podobný problém. Mám mechanicky poškozenou DVD mechaniku u nového notebooku Acer Extensa 5513 a nevím kde a jakou koupit. Z Vaší odpovědi jsem pochopila asi jakou si vybrat u www.alza.cz ale nejsem si jistá jestli tam bude pasovat.
Poradíte jakou vybrat?
díky za rychlou odpověď.
tereza

ve značkovém servise jsem se ptala resp. přímo u Aceru a ti mi řekli, že cena bez práce je cca 3000Kč ale , že když si koupím nějakou dobrou novou tak by taky neměl být problém. tak jsem už koupila a zkusím to vyměnit s nějakým šikovným kámošem. Tak se to snad povede. Je to mechanika LG GSA-T20N, DVD+RW, RAM, DL atd, inetrní do netobooku a měla by pasovat skoro do všech novějších notebooku tak uvidíme, údajně patří mezi ty špičkovější.Snad to půjde, dám vědět už zítra.

térapéra

V zadání je: "Mám mechanicky poškozenou DVD mechaniku u nového notebooku Acer Extensa 5513".
V tom případě se u Aceru (a obvykle ani jinde) na záruku dovolávat netřeba - stejně to nepomáhá.
Ad výměna: ano, obvykle stačí nahradit mechaniku za jinou, jen je potřeba přehodit rámeček, ve kterém je mechanika osazena a někdy také panel (čelo) mechaniky.

výrobní vada si myslím já ale na reklamacích vyfackovali tak jsem koupila za 1600 novou a prohodila. Stále si ale myslím, že to poškodil někdo ve skladu bo mám v háji i etheŕnetový vstup ale s tím mě taky vypoklonkovali tak používám konerktor na usb a funguje to taky jen mě dost bolelo, že první zprovoznění nového a hned takové rany. ale díky Vám všem za pomoc.

Tak si si nemala kupovat acer, staci si zadat slovo acer do vyhladavania. Ale hlavne ze bol notebook lacny, ze. Zavisi co si s tym robila a jak je "v haji", ak je to problem uz od kupy (a ak je to naozaj problem LAN a nie problem medzi stolickou a klavesnicou) a nie mechanicky poskodeny treba to reklamovat a nenechat sa vypoklonkovat (prip. kontaktovat priamo Acer CR/SR). Inac moc nechapem ako sa da pouzivat USB namiesto LAN, asi myslis nejaky modem ktory ma aj LAN aj USB vstup, lebo inac by to bol dost nezmysel.

P.S. a mozes aj napisat ze kde si ten NB kupovala/reklamovala, aby ludia vedeli kde nemaju NB kupovat.

Dobrý den, synovi jsme k předloňským vánocům pořídili notebook Acer Aspire 5101 AWLMi a nyní přestal načítat DVD. V průzkumníku i jiných programech je mechanika vidět, ale po zasunutí média se pouze roztočí, ukáží se "přesýpací hodiny" a systém zahlásí, že není vložen žádný disk. Nero mně ani disk nedá zpět, LED na mechanice pořád svítí, disk se ani nevysune. Asi bude v háji hlavička. Vyčištění nepomohlo. Chci se zeptat, jaký je problém u tohoto typu vyměnit mechaniku, jestli koupit tu samou nebo můžu použít jiný typ (lepší). Označení mechaniky je: Slimtype DVDRW SSM-8515S. Případně mi prosím napište postup rozebrání tohoto ntb. Děkuji. P.S. záruka u notebooku je již prošlá, byl koupen v Makru na živnosťák.

ak nevies ani ako to rozobrat tak to zver servisu. Nic v zlom ale vymienat mechaniku v NB nie je jednoduche, a mohol by si kupit mechaniku s nespravnym firmwarom, a aky je spravny nevies lebo to nikdy nikto nikde nepise (da sa to v takom pripade preflashovat na spravny FW ale to nezvladnes).
P.S. navyse aj predny panel mechanik je niekedy rozdielny (rozdielne rozmery apod a niekedy to nesedi).