Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pridat externi grafiku na desku s integrovanou grafikou?

Ahoj,

potrebuju vedet jak pridat externi grafiku na desku MSI K9AGM2. Kdyz ji strcim do toho konektoru, do ktereho patri, tak se vubec na monitoru nic neukaze a monitor nejde. PC jede. Nez ji tam dam, tak PC pokazde vypnu. Mam XP SP2. Staci kdyz ji tam jen strcim, tak monitor nic neukaze. Pokud strcim kably z monitoru do integrovane a externi frafiku tam nedam, je vse OK. Jak ale strcim novou grafiku do desky, tak nejsem schopnej nic na monitoru zobrazit a to v nove grafice nemusi byt ani strceny kabel. Na desce a ani v manualu jsem nikde nenasel jestli se ma nekde neco vypnout, prepnout... V biosu jsem taky nikde nevidel volbu VYPNOUT VGA na desce. Nevite nekdo co s tim a nebo jsem koupil obe grafiky nefunkcni? V manualu je pouze to, ze si mam prekontrolovat, jestli neni nekde nutne prepnout jumper a nebo neco nastavit v biosu, ale neni nikde psany co a kde.

V INTEGRATED PERIPHERALS je jen tohle a usoudil jsem, ze to tam neni...
USB controller
USB device
Onboard LAN
LAN Option ROM
Onboard IEEE 1394
Onboard audio
IDE devices config.>-PCI IDE Busmaster mam na ENABLED
...................... -OnchipSATA Channel -"-
...................... -OnchipSATA Type NAtive IDE

I/O Devices Config.> Parallel port zapnuto 378
....................... Parallel port mode zapnuto BI DIRECTIONAL

je to tam nekde?

Pozrel som si tiez navod a ja vidim este nastavenie v sekcii "Advanced Chipset Features", "Display Device Select". To by som tiez pozrel, default je Auto, ale v navode nevidno ake to nastavenie ma moznosti.

Este nieco pre dotazovatela: karty v PC vytahovat/zastrkavat len ak je PC odpojene od 230V (alebo vypnuty mechanicky vypinac na zdroji, a pockat aspon 10 sekund). Start-vypnut nestaci. Ak to budes strkat pri zapnutom zdroji mozes odpalit kartu aj dosku.

To nestaci. Na slotoch je standby napatie.

A snad tam kartu strkas a nie vytahujes. Vypnes PC uplne, pockas 10s, mozes aj minutu, strcis PCIe kartu, monitor strcis do tej PCIe karty, zapnes. Mas obraz? (BIOS atd) Ak nie tak vypnes, monitor strcis do druheho vystupu tej PCIe karty. zapnes. Mas obraz? Ak nie tak chod nieco reklamovat, nie je to normalne :-)
Skusil by som preistotu upgrade BIOSu ak je novsia verzia na tu dosku.

No kartu tam strkam i vytahuju, protoze zkousim. Koupil jsem si dnes dve, abych vedel jestli je lepsi nvidia a nebo ati a nejde ani jedna. Bios mam posledni verzi.
Kdyz strcim kartu do PCIE, vytahnu kabel z integrovane a necham zapojenou pouze PCIE, tak obraz nemam a nedostanu se ani do Biosu.
Kabel jsem zkoousel analog i digital.

Karta ma DVI i analog a monitor taky. Kdyz ji zapojim pres analog a nebo pres DVI, tak to nefunguje taky. Mam ale na monitoru strceny oba kably najednou, ale to podle meho nevadi, protoze kdyz to zkusim zapojit jen na analog, ktery je na integrovane karte a v monitoru mam strceny DVI i analog, tak to jede.

Co to je za monitor? Skus a) zapojit do grafiky/monitora len analog kabel. b) najdi si v menu monitora prepinanie na digitalny vstup. Signal1 a 2 moze byt oba analogy (ak to ma DVI-I tak je tam analogovy aj digitalny signal na DVI konektore, to co chcem je skusit mu vnutit nech bere digitalny z DVI konektora).

A stlacas to tlacitko na monitore? Ako pise host moze to byt aj DVI kablom.
P.S. este to s tym preskocenim obrazu na chvilu, potom zacne bootovat Win? Skus na PC mackat klavesu ktorou sa leze do BIOSu (Del alebo co), a ked bude PC stat v BIOSe tak vtedy mackat klavesu na prepinanie vstupu na monitore. Nenabehne obraz?

Do biosu se vubec nedostanu, protoze pri cerne obrazovce vubec nevis kde zrovna jsi a i kdybych to omylem trefil, tak stejne neni mozny se do nej dostat, protoze obrazovka problikne jen na cca desetinu sekundy.
Co kdyz to zapojim pres to HDMI? To pouzije integrovanou grafiku a nebo tu externi?

Ja nechcem aby si nieco v BIOSe prenastavoval, ja chcem aby nenabootovali Windowsy (mozes aj odpojit HDD to je fuk), a vtedy mackat ten knoflik na monitore.
Ale predpokladam ze nic nevidis preto ze grafika pusta signal na analogove piny DVI konektora a tie samozrejme v kabli DVI-D nie su zapojene tak nemozes nic vidiet. Musis to zapojit cez analog a nastavit si vo Win v ovladacoch grafiky vystup cez DVI-D digitalny.

P.S: pozeram v navode zapojenie DVI konektora, piny pre duallink su nezapojene (NC) takze by mal stacit sinle link kabel. Ale ako pisem nainstaluj spravne ovladace a prepni si vystup vo Win na digitalny. Ak chces vidiet aj BIOS kup si DVI-I kabel (BIOS bude len analogovo ale to na BIOS snad staci, vo Win si to prepnes v ovladacoch na digital).

Aha, tak proto tam nic nevidim.

Ovladace nemusim ted instalovat. Mam tam neco od ATI(ta integrivana je taky ATI) a naslo si to kartu samo a taky to zmenilo ovladace. Kde je to prepnuti na digital? To nemuzu najit. HLedam to:prava mys PLOCHA-VLASTNOSTI-UPRESNIT

Mozno musis mat strceny aj digitalny kabel aby ho zdetekoval. Nabootuj len s analogovym aby si nieco videl, potom pri beziacich Win tam strc aj DVI kabel a potom pravy klik vlastnosti, skus na poslednej karte vyber monitora ci tam nebudes mat viac tych monitorov a vyber ten co je cez DVI ako digitalny, alebo upresnit a tam to musi byt, ATI nemam tak to nepoznam zhlavy. Preistotu odinstaluj ten ovladac co tam je a nainstaluj ten co si dfostal k tej PCIe karte na CD.

Ach jo. Idealny by bol DVI-I kabel, nech mas stale obraz.
Skus v nastaveniach ATI ovladacov najst nastavenia pre "hotplug" detekciu a vypnut to, potom po strceni kabla nebude prehadzovat obraz na ten kabel ktory si prave strcil. Alebo najdi nejake nastavenie co zabezpeci digitalny signal a nie analogovy na DVI konektore, nieco tam musi byt, nastavenia DVI, volba vystupov (aj pre TV vystup tam musi byt niekde volba ze zapnut apod tam by mohla byt aj pre digitalny vystup), atd. Najprv ale odinstaluj stare ovladace a nainstaluj ovladace ktore si dostal s tou videokartou na CD... prip. preinstaluj ich nech tam mas aj CCC apod.

To nemusi byt volba "zapnut digital". Proste mozes tam mat uvedene 3 alebo 4 rozne vystupy (alebo v pravy klik - vlastnosti - posledna karta mas combobox kde sa vybera monitor, tam ich mozes mat 3 alebo 4). Dva su analogove vystupy (jeden na DSUB a jeden na DVI) a ten treti je digitalny vystup. Pripadne tam moze byt este stvrty ako TVout. Musis si zvolit ten spravny monitor alebo vystup (digitalny).

P.S. zadaj novu otazku do poradne, s vystiznym titulkom, nech ti to napise niekto kto ma ATI.

Ja mam i Nvidii. Tak ja tam strcim nvidii a je to. Koupil jsem obe, protoze jsem chtel zjistit, co bude mit lepsi obraz. Nasel jsem tam na karte Obrazovky 4 monitory, ale klikat se da jen na jeden. Zkousel jsem proklikat vsechno mozny a nemuzu to najit. Bud to tam neni a nebo du blbej a nebo oboje;-). Jdu to ted zkusit primo s ovladacema origo ATI i s CCC a kdyz to nepujde, tak to zkusim s Nvidii. S tim kablem to pujde urcite?

S kablom DVI-I by si mal vidiet obraz aj ked strcis ten DVI-I kabel, ked bude strceny DVI kabel bude sa dat klikat na viac z tych 4 monitorov, a budes vediet kliknut na ten spravny monitor ktory je pre digitalny vystup.
Zarucit ti to nezarucim ale s DVI-I kablom by to malo tak byt.
P.S. ten isty vysledok by si mal dosiahnut keby si tam niekde nasiel nastavenie "hot plug" a vypol by si ho. Potom by nemal zmiznut obraz po strceni DVI kabla (za jazdy), a vedel by si si kliknut na ten spravny z tych 4monitorov.
P.S.2. skus aj to CCC

Co je na tom zlozite ::)
Podakuj sa vyrobcovi tej karty ze to urobil tak nahovno. Automaticky to nacpe signal na ten DVI konektor ked tam strcis DVI kabel, to sa vola hotplug to chcem aby si vypol, blbe je ze to asi nezdetekuje spravne ze mas len digitalny kabel, alebo je s tym DVI kablom nejaky iny problem.

Asi jedine zohnat si DVI-I kabel. Ak nepojde ani s nim tak ma ta grafika problem. Ak ma nahodou grafika konektor pre dodatocne napajanie tak zapojit.
P.S. nemal si k tomu redukciu DVI -> DSUB(VGA)? Ak ano tak ju skus pouzit a zapoj DVI konektor cez tu redukciu do analogoveho vstupu monitora (pouzit analog kabel).

Tak tu nvidii jsem nerozjel ani s analogovym kablem. ATI se mne povedlo zprovoznit i s tim DVI-D kablem a to tak, ze jsem zapnul druhou plochu a dal tam digitalni signal a jede to, ale jak to prepnu na ten puvodni monitor, tak nejde porad nic a uz nevim kde a co nastavit na digital na monitoru 1. Prolezl jsem to poctve cely a nikde to neni videt.