Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký webový prohlížeč - Vivaldi?

Hledam nejaky webovy prohlizec, ktery by fungoval nad Blinky, proste nejakou alternativu ke Google Chrome,ktery nechci.

Chtel bych se totiz zbavit Comodo Dragon prohlizece a zaroven bych si predstavoval neco multiplatformniho, aby mi to fungovalo jak na Windows, tak na linuxu.

Co me zaujalo je Vivaldi, takze spis bych dotaz polozil tak, ze jestli nekdo Vivaldi pouzivate a jak je to dobre a jestli to nepada, nebranim se i jinym navrhum.

Nechci Firefox. Pouzivam Pale Moon, ale momentalne ho trapi zavazna chyba, kdy po spusteni Pale Moonu prestane fungovat klik na mysi. Neptejte se me, jak je to mozne, protoze nevim, ale dela to i na linuxu a i na windows a pres Google jsem si na Githubu overil, ze je to hlaseny bug Pale Moonu. Kdyz Pale Moon zavru, tak najednou mys funguje, takze vim, ze je to opravdu i u me tim.

Operu som mal, ale vyťaženie 25% CPU iba pri zobrazení stránky so sťahovanými súbormi bolo veľa. Pri zobrazení certifikátu pri šifrovanom spojení znamenalo pád.

Momentálne používam spomínaný Vivaldi a týždeň non-stop aktivita nie je problém.

Skúšal som aj SRWare Iron a Slimjet, ale tu a tam niečo nefunguje.

Jj, rozhodl jsem se zkusit Vivaldi, zatim jsem to nahodil na linuxu a teda fakt si s tim vyhrali, oproti Chromiu nebo Dragonu to minimalne vypada uplne jinak, tim myslim lepe. Moc se mi to libi.

Narazil jsem teda ale na jeden zasadni problem, nemuzu najit vypnuti kontroly pravopisu, to by ovsem bylo velmi neprijemne a temer nepouzitelne, jestli to neumi vypnout tohle.

Muze v posledni verzi prestat fungovat mys, nejde s ni klikat a to nejen v aplikaci, ale kompletne zablokuje mys v pocitaci.

Ja mam Pale Moon na linuxu, tak jsem nadaval Ubuntu co tam zase podelali, jenze mam Pale moon i na Windows a tam se mi to stalo taky, kdyz se mi klavesovyma zkratkama podarilo Pale moon vypnout, mys z niceho nic zase zacala fungovat. Tak jsem sel na net a zjistil, ze uz je to nahlasene jako bug Pale Moonu, takze pokud se ti to stane, tak opravdu nic s PC nemas, jen vypni Pale Moon.

Tak u mě se to neprojeví ani na Widnows, ani na Linux Mint Xfce. Já jsem na Pale Moon přešel asi před dvěma měsíci. Firefox se už nedal používat kvůli rychlosti. Nemyslím rychlost načítání stránek, ale rychlost spuštění (snad 2 vteřiny pokaždé prodleva, Pale Moon ve zlomku vteřiny) a celkově odezvy v prostředí, otvírání menu a pohyb v něm.

Tak psali v bug listu, ze se to projevuje jen nekdy, treba u me na linuxu cca. co 15 minut a na Windows asi po 5 hodinach.

Jinak souhlas Pale Moon dneska Firefox predehnal a je o krok lepsi. Nicmene ten Vivaldi vypada vazne dobre, az opravi tu chybu, tak budu hodne zvazovat, ktery prohlizec pouzivat jako prvni a ktery jako zalozni.

Zkusil jsem Vivaldi, ale nemám rád takový vzhled, který je stejný v telefonu i v počítači. V počítači chci prostě lepší. Ale o to ani tak nejde. Neobejdu se bez některých pluginů (Cookie Monster, Speed Dial a především TabLang (i když některé jejich další funkce Vivaldi může umět v základu - Linkificator...? ad. - nezkoušel jsem) a možností nastavení. Pale Moon mi vyhovuje ve všem i v telefonu, což je překvapení, protože Firefox v telefonu neměl smysl.

Ono asi jde spis o to, ze na Chrome Store nejsou zdaleka vsechny doplnky z Mozilla Addons.

Osobne treba nevidim (nerikam ze neni) adekvatni nahrady za:

NoScript

RequestPolicy

Textlink

Google Translator - s oznacenim urciteho textu na strance a prelozi to jen ten

Nelibi se mi vyvoj Firefoxu, velkou vyhodou byly doplnky, ale ty jsou postupne omezovany a navic je to pomale, takze neni duvod to nadale pouzivat.
Pale Moon je odvozeny od starsiho Firefoxu 38 (?) a je lepsi, ale je tam ted neprijemna chyba.
Jak uz bylo receno Comodo Dragon nestiha a nezvlada.
Proto jsem hledal a minimalne teda na linuxu ten Vivaldi je opravdu super, dustojna nahrada stare Opery, na Windows to budu instalovat o vikendu.

jn teď zkouším Vivaldi jako primární a nedá se to, při větší rychlosti procházení např. s HTML5 videi záseky nebo i při smooth scrollingu s dočítáním, zkouším nej podmínky 100/100Mb/s net, 32/64bit, verze SSD disk, HW akcelerace aktivní, ten Firefox je v tomhle mnohem lepší nebo bude, naprostá plynulost i při hodně otevřených stránek či HTML5 věcí, ale až po aktivaci multiprocess, kdy se chová dost jinak (prej zlepšuje odezvu o 500-700%) i vyprazdňuje obsah listů z paměti, což jde poznat, při kaskádování stránek jak se dočítá, pak bere celkově strašně málo RAM

Já jsem popravdě Vivaldi nainstaloval a jsem s ním spokojenej. Scrollování se mi zdá víc smooth než na firefoxu. Okamžitě jsem si nastavil asi 18 gest a ovládám to jen tím, což mi chybělo od úpadku Opery. Zatím nemám nic proti (a chrome má lepší doplňky, jak firefox).

Jelikož skáču z obrazovky na obrazovku, tak potřebuju záložky vyndavat a zpět skládat celkem často. Vivaldi to měl mít někdy na podzim zprovozněný, ale cca před měsícem, když sem to instaloval, to nešlo. Měl sem poslední verzi. Máte ozkoušeno, jde to?
Jinak se mi ten prohlížeč taky moc líbil, ale tohle je pro mě zásadní věc, kvůli který ho nepoužívám.

Ja mam zatim Vivaldi jen na linuxu, ale odzkousim to aspon tam, nicmene asi az koncem tydne.

Kdyz uz jsme u toho, jak se ve Firefoxu oddela zalozka do samostatnyho okna a potom se zase zpatky vrati do zalozky? (Jde o to, ze se mi obcas odepne do okna a nevim jak se mi to stane a ani nevim, jak to vratit zpet do zalozky.)

Pro Linux doporučuji vyzkoušet SeaMonkey. Já na mořskou vopici přešel z FF, který je už děsné líné monstrum.

Ve FF (též v SeaMonkey) chytněš záložku myší a vytáhneš ven, vyroste nové okno. Okno zastrčíš zpět, že ho chytneš a nacpeš mezi záložky.

SeaMonkey ne, onehda psali na rootu, ze vyvojari vubec nevedi, jestli to nezabali nebo co budou delat. Problem je, ze tim, jak se Firefox vyviji jinam, tak uz nejdou backportovat bezpecnostni opravy z Firefoxu a musi vsechno delat sami vyvojari SeaMonkey. Jenze jich je malo a nezvladaji to, takze opradu hrozi, ze to mohou zabalit nebo ze vyvoj ustrne.

Proto, kdyz uz tak Pale Moon, protoze ten ma preci jen o neco vice lidi k dispozici na vyvoj a opravy. Nicmene ted tam taky maji chybu a oprava trva hrooozne dlouho.

---

No dik, ale nejak mi to nejde to nacpat zpatky, nevim. :-/

Mám v repozitářích na Fedoře jakýsi Chromium, fork Google Chrome a vypadá také nadějně (zkopírováno z cedule "O Aplikaci"):

Chromium - Webový prohlížeč navržený tak, aby byl co nejrychlejší, nejjednodušší a nejbezpečnější
Copyright 2017 Autoři prohlížeče Chromium. Všechna práva vyhrazena.
Chromium staví na projektu s otevřeným zdrojovým kódem Chromium a využívá i další software s otevřeným zdrojovým kódem.

A co starý dobrý Konqueror, na tom stojí Gnome, ten budou vyvíjet stále. Mám v repozitářích haldy prohlížečů, ani jsem to všechno neměl čas zkoušet :-)

Bohuzel, kez by takto obecny nahled jako ty meli i vyvojari webovych stranek.

Ozkousej QupZilla, vybornej prohlizec, jenze polovina webu nejede, protoze "nepodporovany prohlizec".

Nebo treba web cnews.cz, uz jsem jim psal, ze by bylo dobry, kdyby jim web umel aspon Pale Moon, odepsali, ze web umi Firefox a Chrome, ze se na to mrknou, ale bude to slozite. Takze na zbytke se web nacte v hnusnem tabletovem modu, protoze to neumi ten prohlizec.

Bohuzel situace je tristni, nejake standardy na webu vzaly davno za sve.

Měření tomu neodpovídá, ale teď je opravdu nejrychlejší nová Opera, bohužel jsem tak navyklý na speeddial z FF, že ho mám neustále jako prioritní. Jak ale nastoupí plnohodnotně multiproces, bude asi po srandě. Ještě se dá zkusit Brave a sice jenom jako mobilní, ale velmi svižný je Maxthon, teda já ho mám v mobilu, jnak je i na desktop samozřejmě.