Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli nevíte jaká funkce dokáže spočítat kolikrát je číslo v buňce nad dané kriterium.
Příklad: když v buňce bude číslo 5 a já chci aby kriterium bylo číslo 3 tak aby mě to hodilo 2 nebo třeba 8 tak aby to ukázalo 5.Nevím si rady tak něják sem to hledal na internetu a nedaří se.
Diky

Je taká funkcia, čo sa volá rozdiel. Teda odčítaj od daného čísla to tvoje kritérium.
Ale tvoja otázka je nejednoznačná, dá sa to povedať aj tak, že číslo je jedenkrát nad daným kritériom vtedy , keď je väčšie ako kritérium. Teda hlavne si ujasni, na čo sa pýtaš.