Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 x radeon v PC, nie crossfire

zdravim, iba rychla otazka, planujem pripojit do PC dalsiu grafiku radeon, jedna starsia radeon tam uz je. nejde mi o to, aby fungovali v crossfire mode, ak dobre viem je to nieco ako sli pri nvidia, ale aby som mohol zapojit do nej 2 x TV cez HDMI a DVI. cize finalne aby jedna grafika sluzila na pripojenie monitora, druha na pripojenie 2 x tv. treba nieco specialne nastavovat - instalovat? doska ma 2xpcie slot. vdaka za radu.

problém žiadny nebude,len bude treba každú kartu osobitne nastaviť v ovládacích paneloch na typ monitora/televízora,resp-nastaviť,na ktoej bude primary display monitor a na ktorej bude primary display televizor a zároveň secondary display televizor,aby s takýmto nastavením aj štartovali po vypnutí a novom zapnutí počítača a pokial to budú karty odlišné,tak si možno aj tá pridaná bude vyžadovať inštaláciu svojich ovládačov,pokial budú v non-crossfre zapojení/napr. jedna je nejaká srtaršia rx5650 a druhá rx580 a podobne/,u radeonov je podporované u mnohých aj rozličných typov tvz.x-crossfire,takže sa môže stať,že po pridaní karty sa objavia automaticky bez inštalácie čohokolvek v ovládacích paneloch miesto primary/secondary monitor aj možnosť 4 monitory,takže tam bude treba potom zmeniť dva monitory na 2x TV ako tretie a štvrté zobrazovacie zariadenie.....

je to v podstate to isté s akýmikolvek grafickými kartami,akurát pri amd/ati sa to niekedy hodí samo do tvz.x-crossfire,t.j. crossfire bez fyzického prepojenia kariet nejakými mostíkmi,ale fukčnosť určite bude zachovaná,pokial zdroj utiahne tolko kariet,na toto riziko tiež treba dať pozor,ale inak držím palce.....

pruser, nefunguje to. nova grafika po zapojeni do volneho PCIe slotu zablokuje PC, iba blikajuci kurzor, este pred POSTOm. ak zapojim iba novu, monitor hlasi no signal. povodna grafika je pasiv, nova ma ventilator, ventilator sa ani neroztoci (nevyzaduje ext napajanie). grafika je fungel nova, low end ale malo by to ist, PC je parametrovo OK, takmer nove, i7, kvalitna doska, seasonic bronze 620w....netusim v com je pes zakopany, navrhy?

Ta doska je teda jaka? - netusim, nejaka stredna trieda, stara cca 2 roky.
Grafiky jake presne? (aspon tu novu napis) - nova - https://www.alza.sk/sapphire-r7-250-d4147171.htm?c atid=18852308 stara nieco taketo https://www.alza.sk/sapphire-hd-6450-d235037.htm?c atid=18852308
Nova karta funguje samotna v hlavnom slote? - nefunguje, monitor hlasi no signal
Ak nie tak je trebars vadna, alebo blbo zapojena, alebo nahovno doska (napajanie). - blbo zapojena nie je
Alebo je tam problem s biosom. - skusit update biosu?