Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení NAS s PC

Ahoj, tak jsem konečně pořídil NAS a hned jsem narazil na problém se síťovým připojením. Na obrázku je nakresleno, že se to má připojit k routeru. Jenže já to chci připojit jen do jednoho PC (má dvě síťové karty). K zařízení byl i síťový kabel.

- Můžu to propojit přímo s PC?
- Pokud ano, můžu to propojit tím kabelem co byl k tomu (patrně se jedná kabel do routeru)

Díky moc za pomoc

Díky všem za pomoc, funguje to. Ještě se zeptám jak je to s tím šifrováním, schválně jsem koupil NAS který měl v popisu, že umí HW šifrování ale jde zašifrovat pouze určitá složka. Myslel jsem, že to zašifruje celý disk a ne jen složku s daty. To je celkem o ničem. Nevíte jak to je? Jedná se o tento NAS DS216j.
Tady přímo live system live_demo.
Díky moc.

proč si komplikovat život šifrováním?
1) nestačí přístupová práva? (pak by stačilo i mít to píchnuté kdekoli po cestě do routeru, bez druhé sítě)
2) a k tomu nepropagovat obsah na web? na tom synology kontrolovat přístup skupiny http kvůli procházení ve webovém prohlížeči. jaký obsah se prohlíží přes dlna těžko říct, možná to má help.