Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhodnocení dotazníku životní smysluplnosti - internet

Ahoj, chtěl bych si pro potřeby výzkumu naprogramovat vyhodnocení dotazníku živ. smysluplnosti. Pro bližší pochopení vám část tohoto dotazníku tady nakopíruji, abyste věděli, jak funguje.

LXdY

Dotazník má 20 otázek, které jsou hodnoceny na škále od 1 do 7. Maximální počet získaných bodů je tedy 140, minimální pak 20. Pro celkové skóre jsou uvedeny jednotlivé intervaly.

pod 100 bodů = nízká úroveň životního smyslu,
101 - 110 = nižší úroveň životního smyslu,
111 - 120 = vyšší úroveň životního smyslu,
121 - 140 = vysoká úroveň životního smyslu.

Test dále zkoumá určité komponenty, kterých je celkem 6 (společně tyto komponenty tvoří celé test životního smyslu). Konkrétně třeba komponenta postoj ke smrti, která je na obrázku (otázky číslo 15 a 16.)

Komponenty jsou hodnoceny takto:

1-3 body = negativní postoj
4 body = ambivalentní
5-7 bodů = pozitivní.

Já mám konkrétně problém s tím, že i když budou mít vyplňovatelé pozitivní postoj ve všech komponentách (ve všech otázkách dají 5 bodů), tak celkové skóre životní smysluplnosti bude 100 bodů, což bude nejnižší úroveň životní smysluplnosti. Jak je možné, že se tohle může stát a takto může být postavená standardizovaná metoda? Bude mi to dělat poměrně potíže v provedení celého výzkumu, popřípadě jak toto vysvětlit? Díky moc za případné rady.

Vzniknout to mohlo tak, že máš prostě špatně hranice u celkového počtu bodů.
A nebo ten celkový součet rozděluje až pozitivní postoj a ty, které nejsou pozitivní tě nezajímají.

Tento dotaz bys měl položit sobě, pokud jsi autorem dotazníku nebo zadavateli, pokud jsi jej dostal jako úkol. My neznáme pozadí ani cíl, co má dotazník zjistit.