Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálená správa pc

Ahoj, rád bych si nechal poradit, jaký je nejlepší program pro vzdálenou zprávu pc. Chtěl bych nějaké přímé spojení, ne přes nějaký server nějaké Třtí strany. Chci jen přes svůj PC dělat věci na druhým PC u rodičů, abych k nim nemusel pořád jezdit a dělat jim různé aktualizace, nebo tak něco.

přímé spojení chci, jen kvůli jakési ochraně dat, když využívám internet banku, nebo tak. Jinak chci čistě jen program, přes který bych rodičům udělal na jejich počítači z mého počítače vše, co jim vyskočí na jejich počítači, protože bydlí daleko.

A to je problém? TV používám asi tisíc let a zatím mě nevyšplouchl. Před časem jsem četl na /asi/ Technetu o nějaké nové aplikaci s přímým připojením, ale jméno si nevybavuju... Pokud není tazatel konspirační teoretik či paranoik, určitě si TV oblíbí.

pokud nechceš třetí stranu, budeš muset použít jedno z těchto řešení:

1. OpenVPN+VNC (OpenVPN ti propojí sítě a VNC použiješ k vzdálené pomoci). Osobně bych samotné VNC do internetu nevystavoval
2. Microsoft RDP - tam ale počítej s tím, že to nebude vizuální (vzdálená stanice se "zamkne" a navíc, pokud nechceš podbíhat laťku, potřebuješ u rodičů Pro verzi Windows).