Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné kódování v databázi MySQL

Ahoj,
nemohu přijít na to, co dělám blbě.
Z formuláře ukládám data. Soubory php mají kódování utf-8. V meta tagu je rovněž utf-8. Celá databáze má porovnání utf8_czech_ci, tabulka je

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `tkosp_akce` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `datum` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `krajakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `poradatelakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `mestoakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `adresaakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `datumakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `casakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `nazevakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `popisakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `vstupne` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `webakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  KEY `id` (`id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_czech_ci AUTO_INCREMENT=1 ;

a uloží se mi to takto
[http://pc.poradna.net/file/view/28927-kodovani-pjp myadmin-png]
Když to načítám, načte se to dobře
[http://pc.poradna.net/file/view/28928-kodovani-png ]
Jenže nejde vyhledávat a editovat přímo v phpmyadminu, jelikož se to potom zobrazí špatně.
Co dělám blbě?

Na webuzdarma píše

character_set_client utf8
character_set_connection utf8
character_set_database latin2
character_set_filesystem binary
character_set_results utf8
character_set_server latin2
character_set_system utf8
character_sets_dir /opt/rh/mariadb55/root/usr/share/mysql/charsets/

Proč tam je latin2?

Na Onebit píše

character_set_client utf8mb4
character_set_connection utf8
character_set_database utf8
character_set_filesystem binary
character_set_results utf8mb4
character_set_server utf8
character_set_system utf8
character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/