Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LibreOffice ActiveCell

Dobrý den. Včera sem zkoušel nějakou práci v LibreOfficu, a potřeboval sem udělat tlačítko které do Aktivní buňky(Buňka kterou máte vybranou) zapíše titulek z tlačítka. Vím že v Excelu stačilo jen ActiveCell = bunka.Caption, ale v LibreOfficu to tak nejde. Ví někde prosím jak je to makro správně? Díky moc.

Medzitým som odskúšal použitie iného ovládacieho prvku (nie ActiveX ale ovládací prvok formulára)
V takomto prípade sa kód píše do štandardného modulu makier a ovládaciemu tlačidlu sa pridelí spúšťanie makra PrepisPopisku

Sub PrepisPopisku()
    ActiveSheet.Shapes.Range(Array("Button 2")).Select
    ActiveCell = Selection.Characters.Text
    ActiveCell.Select
End Sub

Pričom názov prvku (tu Button 2 si musíš zistiť napr. nahratím makra, kde nič iné nespravíš, len označíš prvok, t.j. stlačíš CTRL + klik na tlačidlo). Makro zastavíš a pozrieš, akým spôsobom zapísal označenie prvku...

V prípade takéhoto prvku (nedá sa prideliť názov ani popisok) sa musí prejsť cez jeho označenie (selection), čím umožníš zistiť text v tlačidle a na záver, aby si označenie prvku zrušil, musíš označiť niečo iné, napr. zopakuješ výber aktívnej bunky.

Skús

Nie je deklarovaná premenná?!? Aká?
To znamená, že označenie ActiveCell považuje za premennú.
A to znamená, že aktívnu bunku LibreOffice nazýva inak. Musíš už len zistiť, že ako...

Skús napr: ActiveCell = 5

Zapíše do aktívnej? Ak nie a dá rovnakú chybovú hlášku, potvrdzuje to predošlú úvahu.

Asi se tedy v Libre Office k aktivní buňce přistupuje jinak - jak, to netuším, používám jen MS Excel. Takže doporučuji Ti použít "zlaté programátorské pravidlo" - když selžou všechny pokusy, podívej se do nápovědy.

Nahraj si v LibreOffice primitívne makro: napr uloženie čísla 5 do bunky B1:

V Exceli:

Sub Makro1()

    Range("B1").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = "5"

End Sub

Pozri si, ako to v LibreOffice záznamník makier zapíše a aplikuj to na svoj prípad.

Ak ani to nejde, tak potom ako píše Machr55 vyššie: nápoveda alebo literatúra...