Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sepsání programu

Zdravím, chtěl bych poprosit, jestli by se tu našel někdo, kdo by mi dokázal sepsat program podle zadání. Není to určeno pro mě, ale pro kamaráda co si neví rady.
Potřeboval bych jednoduchý program s vlastními časovými smyčkami pro naprogramování jednočipu ATMEL AT89C2051.
Program by měl řídit světelnou signalizaci pro chodce pouze pro vodorovný směr, viz. foto: gwlE
Prostě aby se na např. 10 sekund rozsvítily zelené ledky na obou semaforech a na obou stranách, a znovu po 10 sek zhasly a místo nich se rozsvítily červené.
Bude na to stačit 8 portů P1.0 až P1.7 ? --->wUPY
Stačí, když první 4 porty budou pro zelené ledky a další 4 pro červené?
Nic víc, prostě jednoduchý program. Už to známý zkoušel, ale nefungovalo mu to, tak jsme chtěli zjistit, kde je chyba podle správného programu.
Předem díky moc, a jestli by to někomu nedělalo velký problém, moc by nám to pomohlo...

Není to určeno pro mě, ale pro kamaráda co si neví rady.

kamarat nesvojpravny, alebo nedokaze ani napisat do poradne, ovsem veselo si programuje Atmel kontrolery? hmm, zaujimave. asi ako sofer co nevie, co je rucna brzda.

Bude na to stačit 8 portů P1.0 až P1.7

to mame vediet my? preco sa nas taky zaklad vobec pytas?
viete obaja vobec s cim sa hrate? pretoze podla tohoto mi to pride, ze o tom nikto z vas nic nevie.

Na nieco do tej skoly chodis a toto je fakt elementarna haluz. takze miesto chlastania, flakania sa, hrania csgo a inych blbosti, co studenti radi robia, si precvicte mozgy.

Obávam sa, že na prísne utajenú schému a prísne utajené vývojové prostredie nikto z tejto poradne nedokáže napísať ani ten najjednoduchší program. Na ovládanie dvoch skupín svetiel, pričom vždy svieti len jedna skupina v princípe stačí jeden výstupný port.

Na to staci predsa urobit out, potom cakanie a zas out a cakanie a jmp na zaciatok. Dokonca na to netreba ani Controller ale staci nejaky citac.
Ano mozes pouzit aj 8 portov alebo aj len 2porty a tranzistor a podobne, to zavisi od prudu cez LED a od charakteristiky vystupu tvojho chipu. Vsetko je napisane v datasheetoch. Ja by som tam dal radsej tranzistory (neni to ale vyslovene nutne pri 1LED na vystup).