Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmena fontu spôsobí sporadický výpadok medzier

Ahoj,

vie niekto poradiť?

Dokument docx napísaný s použitím fontu Zekton po prenesení na iný PC (s nainštalovanou totožnou sadou fontov) v určitých miestach textu vypustí medzery, takže dôjde k spojeniu určitých slovných spojení.
Skúsil som text preniesť na problematický PC v inom fonte (Arial), pričom sa v Ariali otvoril korektne. Po označení textu a zmene fontu na Zekton opäť došlo k výpadku tých istých medzier. Oba PC majú W7, prvý má Word 2010, druhý Word 2007. (Na treťom PC s W XP a Word 2007 sa súbor otvorí i v Zektone správne).

U oboch typoch medzier, t.j. v medzere, ktorá sa zmenou fontu korektne prepíše na medzeru, ale aj v medzere, ktorú Zekton vynechá, sa jedná o bežnú medzeru s kódom 32.

V čom je chyba?

Nevypadá... ono to tie medzery fakt vypustilo. Zároveň podčiarklo spojené slová ako gramaticky nesprávny výraz, čo je pochopiteľné. Nechápem však, prečo to vypustilo len niektoré medzery (možno 1 % medzier, ale vo vyše sto stranovom dokumente, čo naserie...).
Pomocou VBA som preveroval kódy medzier vo verzii s fontom Arial, pred prevodom do Zektonu, aby som preveril, že sa jedná o ten istý znak medzery. Ako píšem, všade je to kód 32. čo je ok.
Po spätnom prevode zo Zektonu do Arialu to už ostane zbastardené i v Ariali...
Čím to môže byť?

Ak nenájdem riešenie, budem musieť skúsiť nahradiť problematické medzery napr. tvrdou medzerou, čo bude dosť otravné...

A testoval si ze ti ten VBA vrati iny kod ked pouzijes tvrdu medzeru? On word vo VBA moze totiz vratit co chce jak chce, nikde neni zakon ze musi vracat to co tam skutocne je.
Alebo ci to neni nejaky tabelator namiesto medzery alebo nieco ine neviem. Daj si zobrazit neviditelne znaky a kontroluj ci fakt su tie medzery vsetky stejne

Autor to vytvoril v tomto fonte...
Na jeho PC sa to správalo korektne, preto nikto netušil, že s tým bude problém...
Samozrejme, že zmena fontu nie je vylúčená, ak nebude isté, že je problém vyriešený (aby sa to na cudzom stroji, kde to musí byť v editovateľnej forme, zobrazovalo korektne).
Je to ale núdzové riešenie. Ak sa dá, je požadované zachovanie fontu.

...lenže totožný font mám na 4 strojoch! Vo dvoch to zbastardí, vo dvoch je to OK... Problém je, že to potrebujem mať správne na tom stroji, ktorý to zbastardí...
Nehovoriac o tom, že si potrebujem byť istý, že keď to prenesiem na iné stroje, že to bude OK.

Na dvoch strojoch (W7 a XP) sa ten text s tým istým fontom správa korektne, na ďalších dvoch strojoch s W7 a XP to blbne...

P.S. Mám ten istý font, ktorého link si poslal (totožné dátumy i časy)

Ja si myslism ze mozno tam niekde mas vo worde povolene nejake automaticke korekcie, ale preco to zavisi od fontu nechapem. Mozno si mysli ze ten font je pre nejaku arabstinu kde je vsetko v jednom slove :) t.j. moze byt aj nejak blbo jazyk nastaveny alebo co, ale proste neviem preco vsetci pouziaju MS word, ked nikdy spravne nefungoval